7 טיפים לאריזה נכונה ופשוטה למעבר הדירה

אם אתם עומדים לעבור דירה בקרוב, יש להניח שאתם כמובן מבצעים לא מעט הכנות למעבר. חלק ניכר מההכנות הללו קשורות כמובן לתהליך האריזה. אריזת הדירה יכולה להיות תהליך נעים וקל ואפילו מהנה – אבל זה גם יכול להיות הסיוט של המעבר. הכל תלוי איך תעברו! כדי שהתהליך יהיה קל, הנה שבעה טיפים למעבר פשוט במיוחד.

טיפים לאריזה טובה וקלה של כל הדירה

  1. נהלו רשימה – למה לעבוד בעל פה ללא סדר? למה שלא תזכרו בקלות כבר מה ארזתם וכמה ארגזים יש לכל אחד? נהלו טבלה עם טיפים לאריזה נכונהרשימה של כל מה שנארז ומספרו את הארגזים וכתבו את המספרים בטבלה. כך גם תוכלו לוודא בהמשך שהכל הועבר כמו שצריך.
  2. רצוי לא לערבב – מומלץ שלא לערבב מין שאינו במינו. כלומר – לא להתחיל לשים בארגז גם בגדים וגם ספרים לדוגמה. זה רק עושה אי-סדר ומקשה על אריזה חכמה וניצול של המקום.
  3. לא צריך לדחוף – במיוחד כשמדובר על פריטים כבדים יחסית. זה לא חכם לקחת ארגז ענקי ולדחוף אליו את כל הספרייה, כי לא תוכלו לסחוב אותו אח"כ (וגם המובילים יתקשו והארגז יתפרק). העדיפו במקרים הללו ארגזים קטנים יותר.
  4. מגנו את מה ששביר – רצוי מאד להשתמש בנייר בועות – זה החומר היעיל ביותר להגנה על חפצים שבירים. אפשר להשתמש גם בנוסף בקלקר או בנייר עיתון.
  5. הקדישו לכך כמה ימים – אל תארזו רק ביום אחד. זה יהיה ארוך מידי ומתיש מידי וידרוש מכם המון כוחות. אפשר לפצל את תהליך האריזה ליומיים, שלושה ואפיל וארבעה אם צריך.
  6. הזמינו הרבה קופסאות – רוב חברות ההובלות מספקות אריזות מראש ללקוחות – בקשו מראש כמות גדולה שלא תצטרכו לחפש ברחוב אריזות.
  7. היעזרו באנשים – אתם לא צריכים לארוז לבד. כל בני המשפחה צריכים לקחת חלק, ואפשר גם להיעזר בחברים שיבואו לסייע.

 

דילוג לתוכן