שימוש בניילון פצפץ לשמירת כלים במעבר דירה

לקראת המעבר הקרוב לדירה חדשה, אתם צריכים להתחיל ולארוז את כל החפצים השונים והפריטים בבית שלכם. האזור הרגיש ביותר מבחינה זו הוא המטבח שלכם. יש לכם לא מעט כלי מטבח שצריך להעביר, אך אלו גם הכלים הרגישים ביותר שיש. רבים מהם הם שימושיים מאד – אך שבירים, וכוללים בתוכם רכיבים אלקטרוניים רגישים, או עשויים מחומרים כמו זכוכית שדורשים התייחסות מיוחדת. ניתן לכם מספר טיפים כעת, בכדי שתוכלו לשמור היטב על כלי המטבח ולהעביר אותם בצורה נוחה.

כך תעבירו את הכלים

חלוקה וסיווג, קודם כל, כשמתחילים לארוז כלי מטבח, כדאי לבצע ביניהם סיווג והפרדה. כלומר – שיהיה ארגז ייעודי לצלחות, ארגזים לכוסות, וכיו"ב. אפשר ורצוי אף להפריד בתוך הסיווג הנ"ל. למשל – להפריד בין הכוסות שעשויות מזכוכית, לבין כוסות החרסינה שלכם. באשר לסדר בתוך הארגז עצמו – מקמו את הפריטים כך שהגדולים מביניהם יהיו בתחתית והקטנים יהיו בראש הארגז.

עיטוף הכלים, רצוי מאד לדאוג לעיטוף הולם עבור הכלים שאתם אורזים. העיטוף באמצעות ניילון פצפץ הנקרא גם "ניילון בועות" ניילון פצפץמומלץ בחום. ניילון פצפץ יספק לכם את ההגנה האולטימטיבית משם שבועות האוויר עוזרות לספוג נפילות שונות וכך הכלים נותרים שלמים. אם אין לכם ניילון פצפץ אפשר גם להשתמש בקלקר. נייר העיתון הוא המוצא האחרון, אם נתקעתם בלי שום חומר אחר לעיטוף.

באיזה סדר לארוז? את האריזה של כלי המטבח, כמו כל אזור אחר בבית, כדאי לעשות לפי תדירות השימוש בהם. מתחילים קודם כל מאריזת הכלים שמשתמשים בהם בתדירות נמוכה – בעיקר כל מיני מכשירים חשמליים, כלים לאירוח, וכיו"ב. כך תלכו ותתקדמו עד שביום -יומיים האחרונים תארזו גם את הכלים היומיומיים.

ומה עם הסכו"ם?

מכיוון שהסכו"ם מכיל המון פריטים, רצוי לארוז את רובו הגדול כבר בהתחלה – ולהשאיר כמה כלים בודדים לשימוש יומיומי עד מועד המעבר. על מנת שהסכו"ם לא ילך לאיבוד, את אופן האריזה כדאי לבצע באמצעות קופסה מתאימה ולאחר מכן לעטוף את הקופסה בניילון נצמד. כמובן שאת יתרת הסכו"ם נסגור ונעטוף במועד הסמוך ביותר למעבר.

דילוג לתוכן