כיצד לשמור על בטיחות בהובלה עם ציוד לגובה

אם אתם נדרשים לספק שירותי הובלות, ומשתמשים לצורך כך בציוד הרמה ובציוד של עבודה לגובה, יש להכיר גם את הוראות הבטיחות בנידון. יש לזכור כי ציוד לעבודה בגובה יכול לסייע לנו באופן משמעותי לבצע את ההובלה בצורה נוחה, מהירה ופשוטה יותר, אך מעל לכל, התפקיד של ציוד לגובה הוא קודם כל לאפשר לנו לבצע את ההובלה בצורה בטיחותית. יש לזכור כי עבודה בגובה טומנת בחובה סיכון מסוים – והקפדה על הוראות הבטיחות, מאפשרת לנו לשמור על אווירה בטיחותית.

מהם הכללים שיש להכיר?

  • הדרכה על הציוד – אי אפשר לשכור את שירותיו של אדם שמעולם לא עבר הכשרה על עבודה בגובה, ועל עבודה עם ציוד לעבודה בגובה, ופשוט להגיד לו שכעת הוא חלק מ161659182חברת ההובלות. על כל עובד לעבור הכשרה מלאה לעבודה בגובה ועובדה עם הציוד הנדרש, וההדרכה צריכה להיעשות דרך גורם שמורשה לכך ובעל רישיון תקף – שכן אחרת, מדובר על עבירה פלילית לכל דבר.
  • שימוש בציוד הגנה – כאשר עובדים עם ציוד לעבודה בגובה ומבצעים הובלות, יש להשתמש קודם כל בציוד מגן מפני נפילות. לכן, יש להצטייד בפריטים כמו חבל, רתמה, גלגלת, טבעות בטיחות, וכן ציוד ליצירת חיכוך, במקרה של נפילה מהירה – בכדי להאט את הקצב שלה.
  • ידיות וכפפות – עוד סוגי ציוד לעבודה בגובה שיש להכיר בהקשר של בטיחות בהובלות, הוא של הכפפות וידיות הטיפוס. בעזרת הכפפות וידיות הטיפוס, ניתן לעבוד גם בתנאי גובה מגבילים יחסית, לאחוז בצורה טובה יותר בחלקים השונים, ולשמור על הבטיחות.
  • מערכת בקרה – אם מדובר על ציוד של הרמה לגובה כמו במות הרמה, חשוב מאד לראות שמערכות הבקרה של הציוד מתפקדות היטב, כוללות גם מעצורי חירום מתפקדים, וכן לוודא כי מי שמפעיל את הציוד, עבר הדרכה מלאה.


עוברים הובלה שלמה בבטיחות

כל עוד מקפידים על כללי הבטיחות הבסיסיים – אין שום סיבה שההובלה שאתם עורכים עם הציוד לעבודה בגובה, לא תעבור בשלום, עם אפס תקלות ואפס נפגעים.

דילוג לתוכן