סוגי ארגזי קרטון

אנו משתמשים בקרטונים כל ימי חיינו במגוון רחב של שימושים, בין היתר כדי לשלוח חבילות או כדי להוביל את הבית שלנו בבטחה כשאנו עוברים דירה. עם זאת, יש סוגים רבים של ארגזי קרטון והם ממש לא דומים אחד לשני לא בצורה החיצונית, לא בשימוש וגם לא בהרכב. זה הזמן להכיר את אריזות הקרטון הכי נפוצות שיש ולהבין מה ההבדלים ביניהם.

מוצר זול וחשוב לכולם

יש מוצרים שאפשר למצוא בעיקר בתעשיות מסוימות אך לא ניתן לומר זאת על קרטון. הקרטונים נמצאים בכל תעשייה כי הם פשוט אחד המוצרים הכי אוניברסליים ובסיסיים שיש. כל מה שהם עושים הוא לספק לכל אחד את המקום שהוא צריך כדי לאחסן מוצרים לטווח ארוך או לשלוח אותם בלי שיקרה להם נזק ויש מגוון רחב של צורות וגדלים שמתאימים לכל סוגי השימושים. הקרטונים זולים מאוד ביחס לשימוש שלהם והייצור ההמוני שלהם מתבצע מידי יום ויום במיליונים בעולם.

אלו סוגי קרטונים קיימים?קרטון

  • קרטון פריך הוא אחד מהנפוצים ביותר שיש והוא קל לזיהוי בגלל הגמישות שלו. לא מדובר בקרטון קשיח ולכן הוא קל יותר ונוח יותר להובלה או אריזה של מוצרים יחסית קלים.
  • קרטון קשיח הוא הקרטון החזק ביותר שיש והוא מיועד לכלים שיכולים להישבר בדרך. לרוב עשוי מכמה שכבות שדחוסות זו על זו ויוצרות שכבה אחת עבה וחזקה.
  • קרטון דו גלי הוא הקרטון הנפוץ ביותר. את השכבות ניתן לראות כאשר חותכים את הקרטון ומבינים שיש שכבה גלית שמקנה לו את הקשיחות שלו.

אלו קרטונים משמשים למוצרים?

מבין כל הקרטונים שהוזכרו עד כה ניתן לומר שכולם משמשים לא כמוצר הסופי אלא כאמצעי מעבר כלשהו. הקרטונים הגדולים מיועדים להכיל כמה מוצרים שמיוצרים במפעל ולהפיץ אותם לקמעונאים, אך מהם אותם קרטונים שמהווים את עטיפת המוצר הסופי? ארגזים אלו נקראים קרטוני דופלקס. יש בהם שכבת תאית דחוסה מה שנותן להם את היכולת להיות בצבעים שונים וכך ניתן להדפיס עליהם ברמה גבוהה במיוחד. הקרטונים הללו חלקים והם דקים יותר המרגיל.

 

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן