מעבר דירה קל

החיפוש אחר דירה  והמעבר אליה הוא תהליך מורכב המכיל בתוכו מספר צעדים חשובים בין אם מדובר ברכישה של דירה ובין אם מדובר במעבר לדירה מושכרת, אשר היצמדות אליהם וההתנהלות על פיהם תוביל לכדי בחירה נבונה ולמעבר בטוח ומהנה.


צעד ראשון – חיפוש דירה

חיפוש דירה באופן שקול ומחושב הוא צעד חשוב וקריטי אשר ישפיע באופן כזה על ממלך חייכם ועל ההתנהלות היומיומית שלכם.
על כן, חיפוש של דירה צריך להיעשות בראש ובראשונה בהתאם לתקציב העומד לרשותכם וכן יש להתמקד בדירה העונה לציפיותיכם ולדרישותיכם האישיים.
חיפוש אחר דירה ניתן לעשות באופן עצמאי או לחילופין לפנות למשרדי תיווך אשר יסייעו בידכם את החיפוש ויובילו אתכם לכדי בחירה נכונה ושקולה.
בנוסף לכך, בזמן חיפוש אחר דירה חשוב להביא בחשבון את הימצאותם של מסגרות לימודיות קופ"ח, סופר, תחבורה ציבורית נגישה  ועוד בסביבת המגורים.
לאחר שמצאתם את דירת חלומותיכם, חשוב להקפיד על כל ההתנהלות המחייבת של רכישת דירה בין אם מדובר מחתימת הסכם, סילוק חשבונות חשמל, מים וגז והעברתם  מידי המוכר אליכם, בדיקת ליקויים בדירה וציונם בחוזה במכר ועוד.
בנוסף לכך, יש להודיע כשבועיים לפני המעבר לחברות השונות בניהם: חברות הכבלים, אינטרנט, טלפון ועוד, הודיעו לגורמים הממשלתיים על כתובתכם החדשה

מעבר דירה קל


צעד שני –אריזה


את שלב האריזה יש לבצע מספר שבועות לפני, מה שיאפשר לכם להתארגן על מוצרי אריזה איכותיים ויעילים ואף יאפשר לכם לארוז את תכולת הבית באופן נינוח וללא שום לחץ.
**חשוב לציין שישנם חברות הובלה רבים המספקות שירותי אריזה, הובלה ופריקה.
אולם אם תבחרו לארוז את תכולת הבית באופן עצמי, חשוב לנהוג על פי הצעדים הנ"ל
– בתחילה עליכם להכין ולצייד את עצמכם בכל הציוד הדרוש לטובת ההובלה בין אם מדובר באריזות קרטון לאריזה, בפצפצים וניירות עטיפה וכלה בסרטי דבק לסגירת האריזות וטוש  קהה על מנת לציין על גבי האריזה את תכולתה.
בזמן האריזה מומלץ למיין את הדברים, לזרוק או לתרום את החפצים שכבר אין בהם כל שימוש, מה שיקל עליכם את האריזה ה ואת הפריקה לאחר מכן.
את האריזה מומלץ להתחיל מחדר י השינה ויש לארוז כל דבר בנפרד ולא לארוז ביגוד עם משחקים ולהיפך.
מוצרים שבירים יש לעטוף היטב על מנת למנוע את שבירתם וגרימת נזקים בזמן ההובלה, כך גם לגבי הרהיטים המיועדים להובלה.


צעד שלישי – הובלה ופריקה

מומלץ לקבל מספר הצעות ממחיר מכמה מובילים ולבחור בהצעה הנמוכה והמשתלמת (אך חשוב לא להתפשר על מקצועיות ואיכות ההובלה), יש לוודא מול המוביל האם יש בידו ביטוח על התכולה שמובלת, כמו כן, חשוב לוודא את מספר העובדים שיגיעו להובלה וכמו כן, יש לתאם מראש את מועד ההובלה (שכן את ההובלה רצוי ואף מומלץ לבצע בשעות הבוקר המוקדמות).
בזמן ההגעה לדירה מומלץ לבקש מהמובילים לפרוק את הקרטונים במקומות ובחדרים המתאימים.


צעד רביעי –  ניקיון הדירה

על מנת להקל את המעבר בצורה משמעותית, מומלץ לנקות את הדירה ואת החלונות עוד בטרם המעבר אליה, שכן ניקיון דירה שהיא ריקה ללא תכולה יותר נוח ויעיל.
אם אין באפשרותכם או ביכולתכם לנקות את הדירה, ניתן לפנות לחברות ניקיון אשר מבצעות ניקיון דירה לפני מעבר וניקיון לאחר שיפוץ בצורה מקצועית ויסודית

דילוג לתוכן