מי הם האנשים שעובדים בהובלות

רמת המקצועיות של שירותי הובלות נקבעת לפי העובדים. לא משנה אם מדובר בהובלה עם או בלי מנוף, בסופו של דבר העובדים הם אלו שצריכים להרים את הארגזים ולסדר אותם בתוך המשאית. זו הסיבה בגללה כל חברת הובלות משקיעה הרבה משאבים בגיוס עובדים מקצועיים ובהכשרה שלהם.

מי עובד בהובלות?

גברים ונשים בטווח רחב של גילאים עובדים נכון להיום בענף ההובלות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא מדובר בענף של גברים בלבד ויש המון נשים שמחזיקות בתפקידי מפתח. נשים יכולות לבחור האם לבצע את ההובלה בעצמן, להיות אחראיות על הנהיגה או לנהל את ההובלה מהמשרד. עם זאת, ניתן לומר ברמה גבוהה של ודאות שקהל היעד העיקרי של שירותי הובלות הוא צעירים.

עובדים בהובלות בצפון

סיכונים ותנאים לעבודה בתחום

יש כמה מאפיינים בולטים של שירותי הובלות בהשוואה לתחומים אחרים וכדאי להכיר אותם. הנה למשל כמה מאפיינים שקשורים לתנאים ולסיכונים בעבודה זו:

א. בטיחות – מי שעובד בתחום ההובלות צריך להיות מבוטח עם פוליסה מתאימה. עבודה בהובלות כרוכה בסיכון מסוים לגב, לעמוד השדרה ולנזקים מצטברים לשרירים. הקפדה על הבטיחות היא סיכון ידוע של הענף ולכן פוליסת ביטוח היא אלמנט חשוב בתנאי ההעסקה.

ב. גמישות ושכר – היתרון של עבודה בהובלות הוא שכר יחסית גבוה ותנאים גמישים. עובדים יכולים להחליט האם לבצע הובלה אחת ביום או כמה ברצף, כאשר השכר שלהם הוא פונקציה של כמות עבודות. הגמישות באה לידי ביטוי בבחירת שעות העבודה ובסיום של הובלה תוך 4-5 שעות בממוצע.

ג. כושר גופני – אי אפשר לעבוד בתחום של הובלות בלי לשמור על כושר גופני. העבודה עצמה היא עבודה פיזית ועל המובילים להרים לפעמים ארגזים כבדים. השמירה על כושר גופני היא חלק בלתי נפרד מתנאי ההעסקה ומהעבודה הרצופה.

הבדלים בין חברות הובלות

בחירת חברת הובלות בצפון הארץ שונה מהמרכז או מהדרום. ההבדלים נובעים מההתמחות של החברה באזור שבו היא מציעה את השירות ובהיכרות שלה עם הכתובות, השכונות, הכבישים וכדומה. בעת בחירת חברת הובלות בצפון צריך לבדוק מה הניסיון של העובדים עם אזור המגורים ואת התאמת הציוד לתנאי מזג האוויר הייחודיים בחורף.

דילוג לתוכן