מה צריך לעשות לפני שעוברים דירה?

אם אתם מתכננים לעבור דירה בקרוב, יש מספר בדיקות שמאוד מומלץ שתעשו, על מנת להבטיח, ככל שאפשר, שהמעבר יהיה חלק ויאפשר לכם להתחיל את הפרק החדש בחיים ברגל ימין.

לפניכם רשימה מפורטת של הבדיקות שכדאי לעשות לפני שעוברים דירה:

• גילוי נזילות מים – מדובר באחד הדברים החשובים ביותר לאיתור, שכן נזילות מים עלולות לגרום לא רק לבעיות אסתטיות, אלא גם לנזקים חמורים ליסודות המבנה, לשיטפונות מאוד לא רצויים ואף לבעיות רפואיות. לכן, לפני שנכנסים לדירה, ולא משנה אם היא דירה חדשה שרכשתם מקבלן או דירה יד שנייה, חשוב מאוד שתזמינו אינסטלטור המתמחה בתחום של גילוי נזילות מים, אשר יבדוק את הדירה ביסודיות ויתריע על נזילות, אם כאלה קיימות. אם מדובר בדירה חדשה – תוכלו להודיע על גילוי הנזילות לקבלן ולדרוש ממנו תיקון במסגרת שנת הבדק. אם מדובר בדירה יד שנייה, האינסטלטור יוכל לספק את הפתרון המתאים באופן מיידי.

• בדיקת תכולה – לפני שאתם נכנסים לדירה, חשוב מאוד שתעברו על החוזה שחתמתם עם הקבלן או עם בעל הבית הנוכחי, ותבדקו שכל מה שאמור להימצא בדירה – אכן נמצא שם (רהיטים, אביזרי אינסטלציה, אביזרי חשמל, מוצרי חשמל ועוד).

• ריצוף – חשוב מאוד לבדוק שאריחי הרצפה אינם שרוטים או שבורים, שכולם באותו גוון ושהרובה ביניהם מלאה באופן הנדרש.

• צבע – כשמדובר בדירה חדשה מקבלן – מומלץ לבדוק שכל קירות הדירה צבועים כהלכה, ושאין שוני בגוונים של הקירות השונים. כשמדובר בדירה יד שנייה – אם סיכמתם עם הדיירים הנוכחיים שהם אחראים על צביעת הקירות, חשוב לוודא שהצביעה בוצעה כהלכה. אם סיכמתם שאתם תדאגו לצבע – חשוב שתקפידו ללפני מעבר דירההתמקח על הנושא במחיר המכירה, אבל על זה כבר נושא לכתבה אחרת…

• חלונות ופתחים – חשוב מאוד לוודא כי כל הדלתות והחלונות נפתחים בצורה ידידותית וחלקה, כדי להקל עליכם את הפתיחה. כמו כן חשוב לוודא שמנגנון הנעילה פועל כהלכה, על מנת לאפשר לכם שהייה בטוחה בדירה.

 

למרות העובדה שגילוי נזילות מים ושאר הבדיקות שצוינו מעלה הן הבדיקות החשובות ביותר, יש בדיקות נוספות שחשוב לבצע לפני שנכנסים לדירה חדשה, ביניהן בדיקת שקעי החשמל, בדיקה של זרימת המים בברזים ועוד. בצעו בדיקה מקיפה, הכוללת את כל שטחי הדירה ואת כל מה שבתוכה, ואם אתם מגלים ליקויים כלשהם – דאגו לטפל בהם לפני שאתם נכנסים לדירה, כי אחר כך זה הופך להיות הרבה יותר קשה. בהצלחה, ושיהיה לכם מעבר קל, חלק ונעים!

דילוג לתוכן