מהי בעצם מהי הובלת חומרים מסוכנים ומי עושה אותה בפועל?

 

בין כלל הסוגים של שירותי ההובלה, ישנו מקום מיוחד ששמור להובלה של חומרים מסוכנים. לפני שנסביר על הובלת חומרים מסוכנים, צריך גם להבין מהם בכלל חומרים מסוכנים. חומר מסוכן הוא חומר אשר המשרד להגנת הסביבה קבע כי יש בו נזק פוטנציאלי ממשי אם הוא בא במגע עם הסביבה. לעתים קרובות אלו הם חומרים רעילים, כימיקלים מסוגים שונים, חומרים רדיואקטיביים, וכיו"ב. החומרים הללו חייבים להיות תחת פיקוח תמידי, ואם יש להעביר אותם ממקום למקום – חובה להיעזר בשירותי הובלה מיוחדים.

אז איך ההובלה הזו מתבצעת?

  • נדרש רישיון מיוחד – כל עסק אשר מספק שירות של הובלת חומרים מסוכנים חייב להיות עם רישיון מיוחד. הדבר נקבע בחוק ובתקנות בין השנים 1997 ל2001. מי שאוכף את הנושא בפועל הוא משרד התחבורה, ורק הוא מוסמך לספק את הרישיונות להובלה של חומרים מסוכנים, וזאת על פי ההמלצה של גורמים מהמשרד להגנת סביבה. אם אתם נתקלים בעסק שאין לו רישיון תקף ובכל זאת מוביל חומרים מסוכנים – הרי שעסק זה פועל בניגוד לחוק!
  • ביטוח – היבט נוסף שחשוב מאד לשים לב בחברות אשר מספקות שירותי הובלת חומרים מסוכנים הוא הביטוח שלהן. הפוטנציאל לנזק כתוצאה מתאונה של רכב הובלות שמוביל חומרים מסוכנים, הוא כמובן עצום. חשוב לוודא כי לחברות ההובלה יש כמובן פוליסת ביטוח שמכסה כל נזק אפשרי. הדבר מעיד לא רק על הפיצוי שתוכלו לקבל – אלא גם על כך שהחברה עומדת בסטנדרטים המחמירים והקפדניים של חברות הביטוח להובלה של חומרים מסוכנים, מה שיכול להרגיע אתכם.
  • רכבים מיוחדים עם תנאים יוצאי דופן – רכבים שמשמשים לטובת הובלת חומרים מסוכנים77748361 אינם כרכבי הובלות רגילים. אלו הם רכבים שמגנים על החומרים עצמם – וגם מונעים את חדירתם החוצה אל הסביבה. הדבר בא למנוע כמובן מצב שבו החומרים זולגים החוצה, אפילו במצב שבו הרכב מבצע פניות חדות ואף במקרה של תאונה.

 

לא להתפשר אף פעם בנושא הנ"ל

הובלה של חומרים מסוכנים היא עניין שדורש רצינות ומקצועיות רבה. בחרו רק בחברות מובילות ובטוחות לגמרי, כי ההשלכות בכל מצב אחר, עלולות להיות קשות.

דילוג לתוכן