מדוע כדאי לבצע בדק בית אחרי שאתם מבצעים הובלת דירה?

ממש בקרוב אתם עומדים לעבור דירה, וההכנות הן רבות. אתם כמובן קובעים בין השאר עם חברת הובלות תאריך להובלה, קובעים מול הקבלן או מול הבעלים הקודמים את תאריך הכניסה שלכם, מכינים את הילדים למעבר, ועוד. השאלה היא כמובן, האם באמת התכוננתם כמו שצריך לקראת המעבר? אנו ממליצים לכם אחרי שתסיימו עם הובלת הדירה (או במידה שאפילו כבר סיימתם איתה), לפנות לשירות המקצועי של בדק בית. בדיקה מעמיקה של הבית שאליו עברתם, תאפשר לכם לגלות כל ליקוי אפשרי – וגם לפנות כמובן לגורם האחראי שיטפל בכך בדק בית לאחר הובלת

דגשים מעניינים לקראת הבדיקה

  • מה זה בדק בית? – הבדיקה שנקראת בדק בית נעשית ע"י מהנדסי בניין מסומכים .אלו אנשי מקצוע אשר בעצם בוחנים את הדירה שאליה אתם עוברים מכל זווית אפשרית: הם מסבירים לכם האם התגלו בעיות באיטום של המבנה, האם יש סימנים של נזילות, האם תשתיות החשמל הן תקינות, האם התשתיות של הביוב עובדות כמו שצריך, האם יש תשתית תקשורת תקינה, האם יש הקבלה מאלה בין התכנון של הבניין לבין הקמתו בפועל ואין חריגות בניה, ואף יכולים לבצע בדיקה לסביבה שבה המבנה מוקם. בעצם זו הבדיקה שמראה לכם שהבית אכן מוכן לאכלוס, ושאין שום בעיות שיפתיעו אתכם.
  • כניסה לכל דירה! – שימו לב שאפשר להזמין את השירות של בדק בית לאחר שביצעתם הובלה לדירה שלכם, לא משנה באיזה מסגרת. אפשר שזו דירה שרכשתם זה עתה מקבלן, אפשר שזו דירה שרכשתם מיד שניה, ואפשר שזו בכלל דירה שאתם שוכרים. כך או כך – הבדיקה הזו תאפשר לכם לקבל תמונת מצב מלאה, ויש לכם זכות מאלה לבצע אותה.
  • סכמו על כך עם הגורם בצד השני – שימו לב שאם אתם מחליטים לבצע בדק בית אחרי הובלת הדירה, כדאי כמובן ליידע מראש את הגורם הרלוונטי – למשל הקבלן שמכר לכם את הדירה, הבעלים הקודמים שמכרו את הדירה, או כמובן הבעלים הנוכחיים אם מדובר על דירה שכורה. מדוע זה חשוב? כי אם בבדק הבית יתגלו כל מיני ליקויים בעיתיים, הרי שאתם זכאים לקבל פיצוי מסוים מהם, או לדרוש את התיקון שלהם, שהרי זה הרגע נכנסתם בעצם לנכס שיש לו בעיות. לכן, יידעו אותם מראש על בדק הבית. יתרה מזאת – כשאתם חותמים איתם על החוזה, דרשו להכניס סעיף מיוחד שיגדיר שאתם זכאים לבצע לאחר שנכנסתם לדירה ולאחר שההובלה תסתיים – לבצע את בדק הבית ע"י גורם מוסמך. זה יחייב את הצד השני להיענות לתוצאות של הבדיקה.

האם גם אפשר לבצע זאת לפני ההובלה?

 

בהחלט כן! יש מי שמעדיף לבצע את בדק בית אחרי ההובלה, כי מדובר על כניסה מהירה במיוחד בכל מיני נסיבות, במיוחד כשמדובר על דירות שכורות. לעומת זאת ברור שאפשר להזמין את הבדיקה גם לפני שנכנסתם עם ההובלה.

דילוג לתוכן