לפני שעוברים דירה חשוב לוודא שיש מרחב מוגן בבניין

כאשר אנחנו עוברים דירה, אנחנו צריכים לוודא בראש ובראשונה שהיא בטוחה לחלוטין עבורנו

הסיבות שבגללן אנחנו עוברים דירה יכולות להיות מגוונות ושונות למדי. בתור התחלה, יש להניח כי כל מעבר דירה מתרחש בשל הרצון שלנו להבטיח שדרוג ושיפור באיכות החיים שלנו. גם כאשר אנחנו עוברים לבניין ישן יחסית, לדירה שכבר היו בה דיירים קודמים, אנחנו עושים זאת משיקולים כלכליים או משום שאנו רוצים לעבור לדירה איכותית יותר עבורנו מהדירה הקודמת, והכל בכדי להבטיח את השיפור באיכות החיים שלנו. עם זאת, בשביל שנוכל לדבר על איכות חיים ועל שגרת חיים יום יומית איכותית, צריך לוודא כי הבית שלנו אכן כשיר להגנה על החיים שלנו – ואנחנו מדברים, כמובן, על המרחבים המוגנים בבניין שלנו. ישראל היא מדינה שבה יש לא מעט איומים על החיים שלנו, כפי שכולנו חווים היטב אחת לכמה שנים כאשר כל המדינה נמצאת תחת איומי ירי תלול מסלול. בנוסף, פוטנציאל רעידות האדמה במדינה הוא נרחב – ועלינו לוודא כי המרחב המוגן בדירה (ממד) אליה אנחנו עוברים מתאים לאיומים הללו ולהתמודדות עמם.

מרחב מוגן הוא מרכיב הכרחי של החיים שלנו, ויש לוודא שהוא קיים והוא איכותי בבניין החדש שלנו

בניין מגורים

  • מרחבים מוגנים בבתים ישנים – בבניינים חדשים, שנבנו לאחר הקמתו של פיקוד העורף וההנחיות החדשות בתחום, ישנם מרחבים מוגנים דירתיים – ממ"דים. מנגד, בבניינים מיושנים ישנם מרחבים מוגנים משותפים לבניין כולו, שאנחנו מכירים בתור מקלטים. המקלטים הללו נועדו לתת לנו מענה לשהייה ממושכת של כמות גדולה של דיירים, והם צריכים לכלול בראש ובראשונה מאפיינים בטיחותיים רלוונטיים של עובי קירות ושל הגנה מפני טילים. בנוסף, עלינו לוודא כי המקלטים שבהם אנחנו מעבירים זמן רב בסיטואציות קשות שכאלה מתאימים לשהות ממושכת מבחינת האבזור שלהם – שירותים כימיים, קופסאות שימורים, ערכות מגן ומסכות וכדומה. אם הדבר לא מתקיים, אנחנו צריכים שירות איכותי של שיפוץ מקלטים.
  • להתאים את המקלט לאיומים – גם כיום, ישנם בישראל בניינים שיש בהם מקלטים לא משופצים שלא מתאימים לשהות ממושכת. בבניינים שכאלה עלינו לבצע שיפוץ מקלטים איכותי ומקיף, שמבטיח לנו בראש ובראשונה שכאשר אנחנו עוברים לדירה החדשה ישנו מרחב מוגן איכותי שאפשר לסמוך עליו. המקלט הזה, שעובר שיפוץ מקיף ואיכותי דרך שירות מקצועי בתחום, מהווה עבורנו שכבת מגן איכותית ובטיחותית, ומכאן עלינו לאבזר אותו ולהתאים אותו לשהות בתוכו.

במידה ועברנו לבניין עם מקלט מיושן או לא איכותי, עלינו לבצע שיפוץ מקלטים

שירות איכותי בתחום של שיפוץ מקלטים הוא שירות שמבין את הצרכים שלנו ושל הבניין שלנו, ומשפץ עבורנו את הבניין על הצד הטוב ביותר – הן מבחינת הנחיות פיקוד העורף והן מבחינת הנוחות והבריאות שלנו. חשוב לפנות לשירות איכותי שכזה עבור המקלט בדירה החדשה שלנו.

דילוג לתוכן