לפני שעוברים דירה בודקים את מצב הגג

חייבים לבדוק הרבה מאוד פרטים לפני שאנחנו נכנסים לדירה חדשה

מעבר דירה הוא לא תהליך פשוט כלל וכלל, כפי שכל מי שעבר תהליך זה יודע טוב מאוד. התהליך הזה כולל הרבה מאוד פרטים קטנים וגדולים, החל בהסכם שבין בעלי הדירה הקודמים והנוכחיים לקונה או השוכר, וכלה בבדיקה קפדנית של כלל המערכות בדירה טרם הכניסה שלנו אליה. וכאן חשוב לעצור ולהבין שהבדיקה הזו שאנחנו מדברים עליה היא חלק חשוב מאוד במעבר הדירה, לא פחות חשובה משום חלק אחר מתהליך החשוב והמשמעותי הזה בחיים שלנו. אנחנו חייבים לבדוק שכל פרט, החל במערכת החשמל וכלה ברצפה שעליה אנחנו עומדים, נמצא במצב תקין ואיכותי ומוכן לכניסה החלקה שלנו לדירה החדשה. אנחנו לא רוצים להגיע למצב שבו חודשים ספורים לאחר כניסתנו לדירה אנחנו מסתבכים ומוציאים הרבה מאוד כסף על תהליכים כמו איטום גגות, חידוש הריצוף או תקלות בצנרת או במערכת החשמל, ולכן חשוב מאוד שנוודא שבעלי הדירה הקודמים (או בעל הדירה הנוכחי במצב של שכירות) דואגים לכל פרט ופרט. חלק מהותי וחשוב מאוד בתחום זה הוא כל מה שנוגע לגג הדירה.

אילו בדיקות הקשורות לגג הדירה חשוב לבצע לפני שנכנסים אליה?

  • הפרטים הבסיסיים ביותר שעלינו לברר בנוגע לגג הדירה אליה אנחנו נכנסים בטרם נכנס אליה הם אלה שנוגעים לתפקידו הבסיסי של הגג – לסוכך עלינו ולהפריד בינינו לבין פגעי מזג האוויר שמעליו. ניתן להבין, אם כן, שעלינו לבדוק בצורה מקצועית ויעילה ככל הניתן את מצב הנזילות של הגג, ואם קיימת אפילו נזילה אחת עלינו להתעקש על תיקון איטום גגותכולל בטרם נכנס לדירה ונצטרך לסבול מנזילות מים בימי החורף.
  • אחד הדגשים החשובים בכל הנוגע לבדיקת הגג בטרם אנחנו נכנסים לדירה חדשה הוא בדיקה של היסטוריית התיקונים בגג וקבלת תמונת מצב עדכנית ומאומתת באשר לתיקונים השונים שהתבצעו בו ומדוע. ניתן להשלים עם העובדה שהגג של הדירה אליה אנחנו נכנסים עבר תיקון או איטום בשלב כזה או אחר (הדבר הגיוני ואף מומלץ), אבל אנחנו צריכים להכיר היטב ולראות במו עינינו את המוקדים שעברו איטום וכיסוי בכדי לוודא שהתהליך התבצע בצורה מקצועית. איטום גגות לא עושים עם צבע ולא עם חומרים מאולתרים אחרים, אלא רק בידיים מקצועיות של מומחה איטום שמבין היטב את מצבו של הגג ומשתמש בחומרים המתאימים ביותר לאיטומו. עלינו לוודא שמוקדי האיטום לא מדיפים שום ריח ולא מהווים שבירת צבע בגג הבית.

איטום גגות עושים לפני הכניסה לדירה ולא לאחר מעשה

תהליך איטום גגות הוא תהליך שחשוב שיתבצע בצורה מקצועית בטרם נכנסנו לדירה, בלי שנאלץ להבין שהוא נחוץ לנו לאחר חודשים של מגורים בה. אם בכל זאת נקלענו למצב שבו אנחנו זקוקים לאיטום מחדש של גג הדירה שלנו – עלינו לפנות למומחי איטום מקצועיים ורציניים שיטפלו בתקלה הזאת בצורה המהירה והאיכותית ביותר.

דילוג לתוכן