כל מה שרציתם לדעת על שילוח בינלאומי

שילוח בינלאומיעוברים לגור בחו"ל? מבקשים לייבא מכונית באופן אישי? מעוניינים לעשות רילוקיישן במקום העבודה לארץ אחרת? בכל המקרים הללו, השירות שאליו אתם צריכים לפנות הוא השירות של שילוח בינלאומי. מדובר על שירות שבסופו של דבר, דומה לשירותי המשלוח וההובלה בארץ. גם בארץ כשאתם עוברים למקום חדש – אתם יוצרים קשר עם חברת הובלות, בכדי שזו תשנע את כל הציוד שלכם מהיעד הישן לחדש. אולם כמובן שהתהליך של השינוע הבינלאומי הוא הרבה יותר מורכב מכך, ודורש מיומנות מקצועית של ממש. במה הדבר כרוך?

כל הנתונים שמביאים בחשבון

  • איך משנעים טובין אישי? – ככלל, השירות של שילוח בינלאומי נועד לצורך הובלת טובין בין מדינות. יש לזכור, כי מדובר על אתגר לא קטן. שני אמצעי התחבורה המרכזיים לצורך כך, בהינתן העבודה שדרך היבשה הדבר בלתי אפשרי, הם דרך האוויר ודרך הים. מעבר לכך, יש לשנע את כל הטובין ממקום היעד אל נמל התעופה או נמל הסירות, וכמובן שבעת שהציוד כולו נפרק בארץ היעד – יש להוביל אותו למקום המתאים. מדובר כאן ממש על תהליך משולש של הובלה, וחברה שעוסקת בשילוח בינלאומי, חייבת לעקוב אחרי הובלת הטובין בכל שלב ושלב, בכדי לוודא שכל הציוד עובר במלואו. הדבר קריטי, שכן אתם לא יכולים להיות לצד הטובין, ולראות מה מצבו.
  • מיסוי – חברה בתחום השילוח הבינלאומי, תטפל עבורכם גם בנושאי המיסוי השונים. הדבר רלוונטי בעיקר כאשר אתם מייבאים טובין מסוים לשימושכם – כמו במקרה של ייבוא רכב אישי, או ייבוא סחורה. במקרים הללו, אנשי הצוות ישלמו את המס – ויחייבו אתכם רטרואקטיבית בחשבון הסופי. הדבר פוטר אתכם מהתעסקות עם רשויות המס, וחוסך לכם לא מעט כאב ראש.
  • ביטוח – נושא רגיש במיוחד בתחום של שילוח בינלאומי, הוא תחום הביטוח. ביטוח ימי או ביטוח אווירי, הוא לא כמו ביטוח הובלות רגיל. בעת שמובילים טובין (ועוד טובין יקר ערך, על אחת כמה וכמה) דרך הים או האוויר, בדרך של אלפי קילומטרים אם לא יותר מכך – הסיכון לכך שמשהו יקרה לטובין כמובן עולה. חברה בתחום השילוח הבינלאומי עם זאת, תדאג לכסות את כל הטובין שלכם בפוליסה המתאימה, כך שאם חו"ח יקרה לו משהו – אתם תקבלו פיצוי הולם.
  • עמידה בלוח זמנים – עוד תכונה חשובה מאד בשירות של שילוח בינלאומי, היא העמידה בלוח הזמנים. למרות שהמרחקים הם ארוכים מאד, לא פעם יש לעמוד בלוח זמנים צפוף מאד של מספר ימים בלבד. חברה שעוסקת בתחום, תוכל להתחייב עבורכם על משלוח מהיר במיוחד, אשר יגיע ליעדו בזמן.

עסק לרציניים בלבד

חשוב מאד לציין, כי בתחום השילוח הבינלאומי, יש אחריות כבדה מאד. מדובר על הובלה של טובין יקר ערך, למרחקים עצומים, כאשר הלקוח לא יכול לעקוב בעצמו אחרי מה שמתרחש. לכן, חשוב מאד לפנות לחברה אשר יש לה ניסיון בתחום השילוח הבינלאומי. הדבר יאפשר לכם להיות שקטים ורגועים, ולדעת שכל הציוד שלכם נמצא בידיים טובות.

דילוג לתוכן