כל מה שצריך לדעת על הובלת מכולות

הובלת מכולות עשויה לכלול לא רק את נושא השינוע של המכולה אל יעדה, אלא גם את הצורך באחסון שלה לפרקי זמן משתנים עד לפריקת התכולה שלה. על מנת להבין בדיוק מה נדרש וכיצד ניתן לעשות זאת בצורה היעילה ביותר, ישנם כמה דברים שצריך לשים עליהם את הדגש לפני שמתחילים את שינוע המכולה העמוסה בסחורות שלכם. מכיוון ששירותי הובלת מכולות הוא תחום גדול בפני עצמו בכל מה שקשור להובלת מטענים כבדים, ישנו צורך להבין כיצד צריך להתנהל ומה הם השלבים שצריך לעבור.

שירותי הובלת מכולות

על מנת להבטיח שהמכולה עמוסת הסחורות שלכם תגיע ליעדה במהירות וביעילות, צריך לקחת בחשבון את כלל המרכיבים שיבטיחו את הגעת המכולה שלכם בשלמותה אל היעד הרצוי. הצעד הראשון יהיה לבחור חברה שמעניקה שירותי הובלת מכולות, בעלת ניסיון מקצועי רב ויכולת לסייע וללוות אתכם לאורך כל שלבי ההובלה.

רובכם בוודאי הבחנתם לאורך השנים במכולות גדולות שנישאות על גבי משאיות בכבישים המהירים בארץ, כאשר לא עלה בדעתכם שמדובר רק בשלב אחד מתוך מספר שלבים בתהליך ההובלה של מכולות. מה שבקרוב תדעו במידה ואתם זקוקים לשירותי הובלת מכולות, זה שהמשאית שהבחנתם בה היא רק שלב אחד קטן מתוך המכלול של השלבים שעומדים בדרך. החל מהעמסת הסחורות במכולה ולאחר מכן העמסת המכולה על גבי המשאית, יש לתכנן את המסלול כולו מא' ועד ת', עד השלב בו פורקים את המכולה ביעד שלה.

בהתאם לסוג הציוד והסחורה שיועמסו בתוך המכולה, יהיה צורך לנהוג עמה באופן מסוים. חברות שמציעות שירותי הובלת מכולות צריכות להיות בעלות הרישיונות המתאימים, לצד ההיתרים ההכרחיים בשוק המקומי והבינלאומי. ככל שהחברה בה תבחרו תהייה מנוסה יותר, כך תוכלו לצפות ממנה לנהוג במקצועיות עם הסחורה שאתם משנעים.

בחירת המכולה המתאימה לסחורה שלכם

ככל שתזדקקו למכולה גדולה יותר, כך גם משקלה יגדל ויעלה הצורך במשאית בעלת יכולת לשאת משקל רב יותר. ישנו זרם תמידי של משאיות שמשנעות מכולות ברחבי הארץ, כאשר נקודות היציאה שלהן הן מנמל חיפה ומנמל אשדוד. ברוב המקרים המכולות מגיעות על גבי אוניות שפורקות אותן בנמלים השונים על מנת לקדם את העברת הסחורות. פריקת המכולות מהאוניות נעשית על ידי מנופים שמתופעלים על ידי פועלים בעלי רישיון מיוחד.

לאחר הפריקה מהאונייה, המכולות עוברות לאתר אחסון זמני, עד שמועבר לחברת ההובלה האישור שצריך לקבל מעמיל מכס. ברגע שניתן האישור, חברת ההובלה תאסוף את המכולה שלכם באמצעות המשאית המתאימה, על מנת לשנע אותה אל היעד. על מנת להימנע מתאונות ותקלות וכיוון שמדובר בנשיאת משקל רב, המסלול שתעבור המשאית שמובילה את המכולה עם הסחורה שלכם יתוכנן בקפידה.

עכשיו כשיש לכם את הידע הבסיסי על שירותי הובלת מכולות, תוכלו לעשות את הבחירה הנכונה.

דילוג לתוכן