כל מה שצריך לדעת על הובלת מבנים ניידים וקלים

חברות מקצועיות נדרשות לעיתים קרובות להוביל מבנים במימדים שונים אל או מתוך אתרי בנייה. השינוע והניידות הם חלק חשוב ביתרון של מבנים ניידים וקלים, ולכן נדרשים שירותי הובלה ברמה גבוהה. ללא שירותי הובלה אלו לא ניתן להרכיב את המבנה במקום ארעי, להעביר אותו אל יעד קבוע או לבצע שינויים והתאמות. בנוסף, בנייה של מבנים ניידים וקלים נדרשת לעיתים לצרכים זמניים בלבד. מבנים ניידים אלו משמשים בתור משרד, שירותים, חדרי מנוחה עבור העובדים ועוד.

הובלת מבנים ניידים וקלים דורשת התמחות מיוחדת מצד חברת ההובלות. על נציגי החברה והלקוח להבין כי המטענים הם אינם סטנדרטיים. ראשית, הגודל שלהם אינו מאפשר העמסה על גבי משאיות רגילות. למבנים ניידים וקלים יש מידות שונות הנגזרות מתוך הצרכים של הלקוח וההובלה חייבת להתבצע תוך הקפדה על כל כללי הבטיחות. שנית, הובלת מבנים ניידים וקלים מתבצעת רק לאחר שקילה סופית של המבנה עם המשאית.

משתנים בתכנון של הובלת מבנים

על מנת לענות על הצרכים והדרישות של הובלת מבנים ניידים וקלים מעסיקות החברות אנשי מקצוע מוסמכים. אלו אנשים מנוסים אשר יודעים כיצד לתכנן את ההובלה בהתאם לסדר הגודל הדרוש. בנוסף, הם לוקחים בחשבון שורה ארוכה של משתנים כגון:

– יכולתו של מפעיל המנוף לתפעל את הכלי
– עבודת הכנה
– התקנת מבנים
– פילוס השטח
– בחירה בין העברת מכולות גדולות, או הובלת מבנים מחולקים והרכבה מודולארית בשטח

הובלת מבנים ניידים וקלים בעזרת קורה

בנייה קלה 5אחת הטכניקות המקובלות להעברה של מבנים ניידים דורשת שימוש בקורה. המטרה של הקורה היא להפחית מהעומס על קירות המבנה, להגן על המבנה מהחזית, ובאופן כללי לשמור על המראה המקורי. לאחר הנפה של המבנה ושימוש בקורה נעשה שינוע על גבי משאיות מנוף. לקוח המעוניין בשירות כזה צריך לבדוק האם לחברת ההובלות יש כיסוי ביטוחי, לברר לגבי הפוליסה, ולהשוות בין הצעות מחיר שונות.

בשלב האחרון של הובלת מבנים ניידים וקלים בעזרת קורה מתבצע פירוק של המבנה. חברת ההובלות צריכה לדעת כיצד למקם את המבנה גם בתנאי שטח קשים, בסביבה צפופה או בהיעדר נקודות גישה נוחות. דרישות עלו מקבלות מענה רק באמצעות שירותיהן של חברות מנוסות, עם צי משאיות מגוון ועמידה באישורי הבטיחות הנדרשים.

האחריות המוטלת על חברת הובלות

לסיכום, אין ספק כי בחירה נכונה של חברת הובלות היא פקטור מרכזי בניצול היתרונות של מבנים קלים וניידים. חברות המציעות שירות כזה יודעות מה גודל האחריות המוטלת עליהן. לקוח אשר רוצה לשנע מבנים ניידים וקלים, ולעשות זאת כהלכה, חייב להשקיע בבחירת חברה מתאימה ומנוסה. הוא יכול לקבל המלצות, לקרוא מידע עיוני או לברר באיזו דרך מבצעת החברה את ההובלה.

דילוג לתוכן