כיצד המיקום הגיאוגרפי משפיע על סוג ההובלה?

הובלות דירה הם עניין מורכב אשר מושפע מגורמים רבים

על פניו, נדמה כי הובלות דירה הם עניין פשוט יחסית, מתקשרים לחברת הובלות, מקבלים הצעת מחיר, קובעים תאריך ושעה להובלה, ואז ההובלה מתבצעת. אבל המצב אינו כך. כאשר מדברים על הובלות דירה חשוב להבין כי ישנם סוגים שונים של הובלות, חלקם מורכבים יותר, וחלקם פחות. כמו כן, ישנם גורמים רבים המשפיעים על ההובלה, וביניהם: כמות הארגזים והציוד, האם יש מעלית בבניין, הקומה בה נמצאת הדירה החדשה, המיקום הגיאוגרפי, ועוד. בתוך כך, הובלות בחיפה למשל, הן הובלות מורכבות בצורה שונה מהובלות בתל אביב.

מהי ההשפעה של המיקום הגיאוגרפי על סוג ההובלה?

הובלה בינעירונית למול הובלה עירונית – אחת ההשפעות הבולטות ביותר של המיקום הגאוגרפי לסוגי הובלות הוא כאשר מדובר בהובלה בין שתי ערים שונות. כאשר עוברים לעיר אחרת, ישנה השפעה של המרחק בין שתי הערים לסוג ועלות ההובלה. ככל שהמרחק גדול יותר, כך ההובלה תהיה יקרה ומורכבת יותר. זאת משום שמעבר להעברת הציוד והריהוט יש צורך בהגעה של מובילים ואנשים צוות נוספים שיגיעו לדירה בעיר החדשה על מנת לעזור בהובלה. כך שהובלה מחיפה לתל אביב תהיה מורכבת הרבה יותר מאשר הובלות בחיפה.

דירה במישור למול דירה על צלע הר או על פסגה – אחד מהגורמים הגיאוגרפיים אשר משפיעים על הובלות הוא מיקום הדירה בשטח מישורי או הררי. תופעה זו נפוצה בעיקר בהובלות בחיפה, עיר אשר מחולקת לאזורים שונים אשר חלקם על ההר, חלקם על צלע ההר, וחלקם במישור. הובלה לדירה שנמצאת על ההר או על צלע ההר מצריכה אריזה איכותית יותר של הרהיטים והחפצים השבירים וסידור המשאית בצורה כזו שהרהיטים והארגזים לא ינועו בתוך המשאית בזמן העלייה או הירידה במדרון, וכמובן גם לוודא שהמשאית מסוגלת לעלות עם המשקל של הציוד שבתוכה.

התייעצות עם בעלי מקצוע יכולה להקל על התהליך

לקוחות אשר זקוקים להובלה לא אמורים לדעת להעריך את מורכבות ההובלה לפי מיקומים גיאוגרפיים שונים. התייעצות עם חברת הובלות מקומית כגון חברת הובלות בחיפה אשר מכירה את אופי ההובלות השונות יכולה לעזור להבין איך המיקום משפיע על סוג ההובלה.

דילוג לתוכן