כיצד הובלה לא נכונה עלולה לפגוע בגב

הרמה לא נכונה של משאות כבדים יכולה לגרום כאבי גב ונזקים בלתי הפיכים לעמוד השדרה. הנה לדוגמא מספר כאבים בולטים שנובעים ישירות מפעולות מן הסוג הזה:

עומס יתר

הובלה לא נכונה של משא עלולה לפגוע בגב שלכם כי היא גורמת עומס יתר. העומס נגרם בעיקר כאשר אתם מריצים את החפץ רחוק מכם, ולא מצמידים אותו לגב או לעמוד השדרה. עומס יתר גורר נזקים חמורים לעמוד השדרה, לשרירים ולעצמות והוא קריטי בגילאים מבוגרים.

שרירים תפוסים

שרירים תפוסים ימנעו מכם לשמור על יציבות וכך יגרמו לכאבים מצטברים. השרירים נתפסים אם לא עושים תרגילי חימום נכונים, מזיעים מתחת למזגן או לא שומרים על שרירי בטן אסופים. לשרירי הבטן יש תפקיד חשוב בשמירה על הגב כי הם אמורים לייצב את עמוד השדרה ולמנוע נזק שנגרם מהעומס המופעל עליו.

גב תפוס

הרמה לא נכונה של חפץ גורמת לעומס על הגב, לכאבים ולגב תפוס. זהו כאב אקוטי שמחמיר ככל שהשעות עוברות ועד לטיפול יסודי ומאסיבי. בנוסף, הגב נתפס כי הרמה לא נכונה יוצרת עומס של עד פי 4 על עמוד השדרה. זהו עומס שהגב לא יכול להתמודד איתו והתוצאה המידית היא כאבי תופת.

כאבי גב

טיפים למניעת כאבי גב

הדרך הכי טובה למנוע כאבי גב היא פשוט להרים משאות כבדים בצורה נכונה. הטיפים מתייחסים אמנם למשאות במשקל יוצא דופן, אך הם גם יכולים לסייע לכם בהתמודדות עם משאות רגילים לחלוטין.
רצוי קודם כל להעריך את משקל החפץ ולבקש עזרה אם חושבים שהוא כבד מדי. שנית, יש להרים את החפץ כאשר הוא קרוב לגוף וחשוב ליצור בסיס רחב בעזרת פיסוק של הרגליים. פיסוק של הרגלים גם יעזור לכם להתייצב על הרצפה וימנע נזקים נוספים.
כמו כן, יש לשמור על שרירי בטן אסופים ולהרים את החפץ בצורה איטית ובעזרת שרירי הרגליים ולא שרירי הגב. כך תוכלו להוריד עומס מסוים משרירי הגב ולמנוע כאבים בעמוד השדרה ובשאר החוליות.

דילוג לתוכן