טיפים לבחירת חברת הובלות

בחירת חברת הובלות תמיד מלווה בספקות. מצד אחד אין ברירה אלא להיעזר בחברת הובלות, ומצד שני כולם מכירים את שוק ההובלות, ואת העובדה שקיימים בשוק חברות רבות שאינן מקצועיות. על מנת לעשות סדר בתהליך הבחירה של חברת הובלה מקצועית ריכזנו עבורכם כמה טיפים לבחירת חברת הובלות:

מה מובילים

ראשית עליכם לברר כי חברת ההובלה מתמחה בהובלה שאתם זקוקים לה. הובלות מתחלקות לכמה סוגים: הובלת דירות ותכולת בתים, הובלת משרדים, הובלת ציוד כבד, הובלת עסקים מסוגים שונים, הובלות קטנות לסטודנטים, הובלות של רהיטים וכיוצא באלה. היו בטוחים כי חברת ההובלה מתאימה לכם מבחינת הצורך שלכם, וכי יש לה נסיון בכך. חשוב להזכיר כי בעל משאית עם סבל איננה חברת הובלה, ויש להיזהר מהבטחות שווא של בעלי משאיות אלה.

שירותי אריזה

על חברת ההובלה לספק לכם חומרי אריזה לכל התכולה שלכם, ולהציע לכם שירותי אריזה. שירותי אריזה הם תוספת במחיר, אבל בהרבה מקרים שווה להוציא את הכסף כדי להיות בטוחים שהכל ארוז כמו שצריך, ובמיוחד כשמדובר בעסקים ובמשרדים הזקוקים לאריזות מיוחדות לציוד המחשבים והתקשרות. חברת הובלה מקצועית מגיעה עם אמצעי אריזה מיוחדים לציוד זה, ויש לוודא זאת איתה מראש.

178169639

צי רכבים

חברת הובלה מקצועית מפעילה צי של רכבים בגדלים שונים כדי להתאים את הרכב לנפח ההובלה. כך אתם משלמים רק על מה שאתם זקוקים לו, ולא על רכב שאינו מתאים לצרכים שלכם. במידת הצורך יכולה החברה להקצות שני רכבים או יותר בהתאם לנפח התכולה.

מנופים

כיום נעשות הובלות רבות בעזרת מנוף מיוחד המקל על העבודה מאד. הדבר נחוץ במיוחד כאשר יש להוריד תכולה מבנייני דירות ללא מעלית עם חדרי מדרגות צרים. עבודה עם מנוף מחייבת מפעיל מקצועי ומיומן, ויש לוודא כי לרשות החברה ציוד ומפעילים כאלה.

אחריות וביטוח

חובה לוודא כי חברת ההובלות מבוטחת בביטוח מקיף לכל התכולה שהיא מעבירה. במידה ויש לכם פריטים יקרים במיוחד, יש לציין זאת על מנת להרחיב את פוליסת הביטוח לצורך זה.

הצעת מחיר

אין לעבוד עם חברת הובלות המתעקשת לתת לכם הצעת מחיר בטלפון. דרשו כי נציג החברה יגיע למקום ויראה את התכולה בעיניו כדי להעריך את הקיף העבודה, וציינו בפניו את המקום שאלין עוברים. הצעת המחיר מבוססת על נפח התכולה, קומת הדירה, המצאות או אי המצאות מעלית, מרחק הנסיעה ליעד החדש והמיקום שאליו מעבירים את התכולה. שימוש במנוף ושירותי אריזה הם תוספת במחיר. עליכם לברר היטב גם את נושא הטיפ לסבלים, ולהיערך לכך מראש עם כסף מזומן.

הסכם חתום

אין להתחיל הובלה ללא הסכם חתום מראש, שבו מסוכמים כל פרטי ההובלה כולל האחריות והביטוח. ללא הסכם כזה יוכל המוביל להתחיל לדרוש מכם תוספות שונות לפי ראות עיניו ולעכב לכם את ההובלה.

שירות אמין

בדקו את החברה וודאו כי היא אמינה, מגיעה בזמן, ועם מספר העובדים שהובטח לכם. ומעל לכל קבלו המלצות על החברה והמוניטין שלה.

 

 

דילוג לתוכן