טיפים באריזה לקראת המעבר לדירה חדשה

מספר פעמים בחיים אנו מבצעים מעבר דירה. בין אם מדובר בדירה ששכרנו והחוזה בה נגמר ולכן עלינו לחפש דירה חדשה, ובין אם מדובר במעבר לדירה אותה קנינו. כיוון שרובנו צוברים במהלך חיינו אביזרים, רהיטים וחפצים רבים, כשחלקם כבדים מאוד, לא נוכל לבצע את העברתם בעצמנו, ואף במכונית פרטית הם לא יצליחו להיכנס. לכן, כדאי להיעזר בשירותיה של חברת הובלות. חברת הובלות תעניק לכם מגוון שירותים הכוללים הן העברה של הציוד לביתכם החדש, והן אריזה של כל הציוד וכן סידור שלו בבית אליו אתם עוברים.

בהנחה שאתם מעוניינים לבצע את האריזה בעצמכם ואתם מעוניינים לוותר על שירות האריזה של חברת הובלות, תוכלו לבקש מחברת ההובלות שתספק לכם ארגזים כשבועיים לפני מעבר הדירה על מנת שתוכלו לארוז את החפצים בזמן שלכם ולא באותו היום. ניתן להזמין בתוספת תשלום כמובן נייר אריזה וקרטונים לבגדי תלייה. עליכם להכין מראש – שקיות ניילון לאריזה, סכין יפנית, מדבקות גדולות במספר צבעים, לכל חדר בצבע שונה, ארזו כל חדר בנפרד, ומרקרים.

איך כדאי לארוז כל דבר?

את הבגדים, המצעים והשמיכות ארזו בארגזים גדולים, ישנן חברות הובלה אשר מספקות ניילונים גדולים עבור מצעים – מאוד נוח וקל לאריזה. את הספרים וכלי הבית השבירים ארזו בארגזים קטנים – כך תוכלו להרים אותם בחופשיות בלי עזרה מיותרת. כדאי מאוד לארוז אותם בעטיפת פצפצים (בועות) או עיתונים על מנת למנוע את שבירתם. לאריזת המטבח, מומלץ לארוז בהרבה נייר, למלא את הקרטון בחלק מכלי הזכוכית ולרפד עם מגבות מטבח ופלסטיקים למיניהם, וגם את צלחת המיקרוגל אל תשכחו ותארזו בנייר ותכניסו לארגז.

נקודות נוספות שחשוב לזכור:

אריזה

  • בקבוקים וצנצנות – אותם צריך לעטוף בניילון נצמד על מנת שלא יישפכו בתוך הארגז, ואז הדביקו את המכסה בסרט הדבקה.
  • הכינו קוד מדבקות לכל חדר בצבע אחר. ארגזים עם תכולה שבירה סמנו בצורה בולטת במיוחד, כך תדעו מה שייך לכל ארגז כאשר תגיעו לבית החדש שלכם.
  • לאלה מכם אשר מתחילים לארוז חודש לפני ההובלה, על מנת לחיות בבית בצורה נורמאלית, פנו אזור בבית וכל מה שכבר ארזתם הניחו בו, זה יחסוך הרבה בלגאן.
  • עציצים – רצוי לא להשקות כמה ימים לפני כן, כדי לא ליצור נזילות והעציצים יהיו יחסית קלים, ולא כבדים מהמים.
  • חומרי ניקוי, שמן ושאר מיני בקבוקי נוזלים – יש לדאוג לסגור את הפקק בנייר דבק, להניח בעמידה בקרטון ולסמן על הקרטון חצים כלפי מעלה.
  • מכשירי חשמל למיניהם – את כל מכשירי החשמל, כולל מכשירי חשמל עם שלטים, לנתק את המכשירים, לגלגל את הכבלים ולסגור או להצמיד את הכבלים עם נייר דבק למכשירים. את השלטים כדאי מאוד לארוז בנפרד.
  • דאגו שכל הקרטונים מסומנים לפי שמות החדרים ותכולת הקרטון.

אריזה נכונה תמנע סכנה

אם החלטתם לארוז בעצמכם תדאגו מראש לכל הציוד הנדרש לכם. כדי ליצור סדר הקפידו להפריד את הארגזים ולחלק אותם לקטגוריות שונות. וכמובן, אל תשכחו- נסיעה בכביש גורמת לטלטולים רבים לכן דאגו לעטוף טוב טוב את החפצים השבירים. ושיהיה בהצלחה!

 

 

דילוג לתוכן