חומרי אריזה נפוצים

הכנות לקראת אריזה כוללות הצטיידות בחומרים הנדרשים. הנה חומרי האריזה הנפוצים והיתרונות שלהם:

א. קרטונים – רוב האריזה מתבצעת בתוך קרטונים ייעודיים. יש להצטייד בגדלים שונים של קרטונים ולנצל אותם בהתאם לצורך. ניילון פצפציםמוצרים שבירים לדוגמא כדאי לארוז בקרטונים קטנים, תוך מילוי עד הסוף למניעת תזוזות לא רצויות. בגדים אפשר לארוז בקרטונים גדולים ובארגזים. את הקרטונים משיגים מחנויות עשה זאת בעצמך, ביצירת קשר מול חברת הובלות או באיסוף עצמי.

ב. טושים עבים – שימוש בטושים הוא חלק בלתי נפרד מאריזה. תוכלו לסמן עם הטושים קרטונים שכבר ארזתם, להבחין בין מוצרים שעטופים עם ניילון פצפצים ולזהות טוב יותר ארגזים עמוסים. מומלץ לסמן את הקרטונים והארגזים גם כדי להקל על הפריקה. אפשר לדוגמא לצבוע ארגזים לפי חדרים וכך לעדכן את המובילים איפה להניח אותם בבית החדש.

ג. ניילון פצפצים ועיתונים – אי אפשר לארוז את הבית בלי להשתמש בניילון פצפצים ועיתונים. ניילון מיועד להגנה על משטחי זכוכית, מוצרים שבירים ופריטים יקרי ערך. עיתונים משמשים לעטיפת כלים וסכו"ם. ניילון ועיתונים יכולים למנוע נזקים בלתי הפיכים גם במהלך האריזה וגם בהעמסת הציוד, הפריקה והסידור.

ד. סכין יפני – פריטים קטנים יכולים לעשות הבדל גדול במהלך אריזת בתים וציוד אישי. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא סכין יפני. הסכין תשמש אתכם לפתיחת קרטונים וארגזים, תסייע בהפרדה בין חפצים ותחסוך זמן. עם זאת, הרחיקו ילדים ותינוקות מהסכין והקפידו כל הזמן לשמור אותה במקום גבוה והרחק מהישג ידם של סקרנים.

טיפים לשימוש בניילון פצפצים וחומרי אריזה

זכרו שחומרי האריזה השונים שאספתם אמורים לסייע לכם לעבור דירה בקלות וביעילות. מספרו את הקרטונים, רשמו עליהם את התכולה ועטפו כלים שבירים בנפרד באמצעות ניילון פצפצים. ארזו חלק מהדברים בשקיות גדולות ועמידות והשתמשו בהן בעיקר לשמיכות וכריות.

חפצים עדינים העדיפו להעביר לבדכם וברכב הפרטי. עטפו גם מוצרי חשמל ורהיטים עדינים, סמנו "שביר" על קרטונים רלוונטיים ובדקו היטב האם כל הציוד הגיע איתכם. בררו על פוליסת ביטוח והזמינו חברת הובלות מקצועית.

דילוג לתוכן