חברת הובלות

המעברים התכופים מדירה שכורה אחת לאחרת יצרו ביקוש רציני לחברות הובלה ובהתאם לכך גם גדל ההיצע. למעשה, נכון לכתיבת שורות אלה, כבר לא פשוט כל כך לבחור בחוכמה חברת הובלות וזאת מכיוון שישנן כל כך הרבה חברות הפועלות בתחום זה. אם אתם זקוקים לשירותי הובלות לצורך מעבר דירה, כניסה למשרד חדש, הובלת פריט בודד (כמו למשל פסנתר או מקרר) או לכל צורך שהוא, הגעתם למקום הנכון. במאמר שלפניכם נספק לכם מספר טיפים שימושיים שיסייעו לכם לבחור את חברת ההובלות המתאימה ביותר עבורכם באופן אישי.

טווחי מחירים

הצעד הראשון שעליכם לעשות על מנת להתניע את תהליך ההתאמה, הוא לברר מהם טווחי המחירים המקובלים בענף. ראשית, עליכם לערוך רשימה של כל הציוד שברצונכם להעביר, תוך שימת דגש על פריטים גדולים וכבדים כמו לדוגמה מקרר, מכונת כביסה, מדיח כלים, מיטה זוגית וכיוצא באלה. כמו כן, חשוב להעריך את כמות הארגזים שברשותכם. לאחר מכן עליכם לרשום לפניכם מאיזו כתובת אמורה לצאת המשאית ולאיזו כתובת תבוצע ההעברה (כולל מספרי קומות) ולציין כל פרט שעשוי להשפיע על המחיר.
הכוונה היא למשל לעצירות שיש לבצע בדרך, לעובדה שמדובר בקומה גבוהה בלי מעלית ועוד. לאחר שתערכו את הרשימה באופן מסודר ומפורט, התחילו ליצור קשר עם חברת הובלות הפועלות באזורכם, שוחחו עם נציגי השירות, הקריאו להם את הרשימה ובקשו לקבל הצעות מחיר. את כל ההצעות עליכם לרשום באופן מסודר ולאחר שתקבלו הצעות מחיר ממספיק חברות הובלה, תוכלו לפסול מראש מספר חברות הדורשות מחירים גבוהים מדי עבורכם.

המלצות מלקוחות קודמים

חברת הובלות מקצועית, המחזיקה בניסיון רב בתחום, תוכל בדרך כלל לקשר אתכם עם לקוחות קודמים או לספק לכם המלצות כתובות מלקוחות קודמים. לחלק מהחברות היותר רציניות יש גם אתר אינטרנט שבו ניתן להתרשם ממספר המלצות. מומלץ מאוד שלא להתבייש ולבקש להתרשם מהמלצות אלו, על מנת לקבל מידע ממקור ראשון.

שירותים מיותרים יותר ופחות של חברת הובלות

רבים לא יודעים זאת, אבל ישנן חברות הובלה שמספקות שירותים שונים שאין בהם כל צורך. השירותים הניתנים ללקוחות גובים מן הסתם מחיר מסוים וכך יוצא שהלקוח משלם על שירות שאינו זקוק לו, מחיר מופקע שלא לצורך.
כך, לדוגמה, ישנן חברות המתעקשות לארוז את הרהיטים של הלקוחות שלהן. אם אתם, למשל, סטודנטים ממוצעים ואת הרהיטים שלכם אספתם מפה ומשם, אין לכם שום רצון שיתייחסו אליהם כאילו היו בובות פורצלן. אין לכם באמת צורך בשירות זה וכל התעקשות על אריזת הרהיטים כמוה כאינוס של הלקוח לשלם יותר כסף עבור שירות מיותר.
לאור זאת, מומלץ לשאול מראש איזה שירות אתם עתידים לקבל ועבור מה בדיוק אתם משלמים. נקודה נוספת למחשבה בהקשר זה: ישנן חברות הובלה שמאפשרות ללקוחות שלהן לקחת חלק בעבודות ההובלה תמורת הנחה, שכן באופן הזה החברה צריכה להעסיק פחות עובדים לטובת הפרויקט. גם כאן – מדובר ביופי של דרך עבורכם לחסוך כסף.

ביטוח ואחריות

חברת הובלות מקצועית דואגת לבטח את הציוד שהיא מובילה מפני נזקים פוטנציאליים, גניבות ושאר צרות שאף פעם לא מעוניינים לחשוב עליהן. אם הציוד שלכם חשוב לכם, מומלץ לתת עדיפות לחברות שדואגות לביטוח ולהימנע מעבודה מול חברות שדוגלות במדיניות ה"יהיה בסדר". שיהיה לכם מעבר חלק ובהצלחה.

דילוג לתוכן