השלבים הראשונים שיש לעשות לפני ביצוע הובלה

מעבר דירה הוא השלב האחרון בתהליך ארוך של הכנות מקדימות. המעבר עצמו מחייב כמובן התנהלות מול חברת הובלות ואנשי מקצוע נוספים, אך הוא מגיע רק אחרי שבודקים את הנושאים הבאים:

עלויות נלוות

יש להתייחס לכל העלויות הנלוות של המעבר. כדאי להביא בחשבון אובדן ימי עבודה או לימודים, שירותי שמרטפות לילדים, תיקונים, שיפוצים, רכישת רהיטים, מיסים, דמי תיווך, דמי פתיחת תיק בבנק, ריביות על הלוואות וכן הלאה. רק חישוב מסודר של כל העלויות הנלוות ימנע הפתעות לא נעימות והוצאות מיותרות.

תשתיות

אחת הבדיקות החשובות ביותר לפני מעבר דירה מתבצעת ישירות על גבי התשתית. יש לבדוק לעומק את התשתית בדירה שאליה עוברים ולוודא שאין בה בעיות. במידת הצורך ניתן לגלם את עלות הטיפול בנזקים במחיר השכירות או המכירה, בעיקר אם מדובר על דירות ישנות. עם זאת, בדיקת תשתיות מתבצעת גם בדירות חדשות שנרכשות ישירות מקבלן.
כדאי לבדוק מתי בפעם האחרונה בוצע זיפות גגות, האם יש נזילות ורטיבות ומה עוצמת זרם המים במקלחת. אלו בדיקות קטנות שעושות הבדל גדול בחוויית המעבר והמגורים.

סביבה

חשוב להגיע לפחות מספר פעמים לדירה החדשה כדי להתרשם מהסביבה. רצוי לעשות זאת בשעות שונות של היום, על מנת להבין את אופי החיים בסביבה החדשה ולוודא שהיא עולה בקנה אחד עם הסגנון הרצוי והמועדף. הסביבה מושפעת מכמות מוסדות החינוך, בתי הספר, שירותי הרפואה והבריאות, מרכזי קניות וכן הלאה.

מצב הגג

זיפות גגות הוא דוגמא מצוינת לאופן שבו הבדיקות המקדימות משפיעות על אופי המעבר לדירה החדשה. הזיפות נדרש בכל דירה כי הוא קובע את רמת החיים ואת ההוצאות הנלוות. בעזרת בדיקה בסיסית של התשתיות אפשר לקבוע עד כמה הדיירים הקודמים טיפלו בדירה, באיזה מהירות הם התמודדו עם הבעיות הנפוצות והאם הם הזמינו אנשי מקצוע מנוסים או העדיפו להתעלם מסימני האזהרה.
כדאי להשקיע זמן בבדיקות המקדימות. יש להיערך למעבר מספר שבועות מראש ולברר על העלויות הנלוות, התשתיות והסביבה.

דילוג לתוכן