העתקת עצים בעת מעבר דירה

עוברים לדירה חדשה? אל תשכחו להעתיק עצים מהגינה שלכם

עץ עתיקבבית הנוכחי שלכם יש לכם גינה מקסימה ונהדרת, שלפני שנים רבות נשתל בה עץ, שנתן את פירותיו ותרם לא מעט מהיופי שלו. כעת אתם עומדים לעבור לדירה חדשה – עם גינה גדולה ומרווחת. חבל לכם להיפרד מהעץ שלכם שהשקעתם בו את השנים היפות שלכם, ואתם רוצים שהוא יעבור אתכם. אתם תוהים האם זה אפשרי – והתשובה היא חיובית! כיום, ישנה טכניקה מיוחדת של העתקת עצים, שתאפשר לכם להעביר את העץ אל הדירה החדשה שלכם ולאפשר לו להמשיך לצמוח ולגדול.

כמה כללים וטיפים על תהליך ההעתקה

  • לעצים גדולים וותיקים – את התהליך של העתקת עצים רצוי לבצע לעץ בוגר, שהוא גם ותיק למדי. מדוע? יש לזכור כי ההעתקה היא תהליך מאסיבי שכולל התערבות בוטה למדי בחיי העץ. אם זה עץ צעיר בן כמה שנים בלבד, ההעתקה פשוט לא משתלמת והיא תהיה מורכבת ויקרה מידי. לעומת זאת, לעץ שהוא ותיק שבהחלט לא תרצו להשאיר מאחור משום שהוא בן כמה עשורים – התהליך בהחלט משתלם ומומלץ.
  • מי מבצע את ההעתקה? – מובן שאינכם יכולים לבצע העתקת עצים לבדכם, ואתם זקוקים לעזרה של מומחים. מומלץ בחום ליצור קשר עם גורם מקצועי שמתמחה בהעתקת עצים. מדובר על אנשי מקצוע שיש להם את הידע, הכלים והניסיון לבצע העתקה טובה ומוצלחת של העץ לגינה החדשה שלכם, ולשמור עליו לאורך כל הדרך.
  • כללים להמשך – אחרי שתעברו לדירה החדשה והעץ יועתק למקומו, עליכם להקדיש לו תשומת לב גבוהה לפחות בחצי השנה הקרובה. עליכם להקפיד על יותר השקיה מהרגיל, על דישון מתאים, ולשים לב לכל התפתחות חריגה בעץ. יש לזכור שוב כי תהליך ההעתקה איננו טבעי לעץ, ולכן תשומת הלב שלכם פה היא קריטית.

אתם נשארים עם העץ האהוב

זה נכון שהעתקה של עצים היא תהליך שנחשב מורכב למדי, ורק בשנים האחרונות החלו להשתמש בטכניקה זו גם לטובת עצים של גורמים פרטיים ולא רק ציבוריים. עם זאת הרווח מכאן הוא כמובן גבוה מאד – כי אתם נהנים מהמראה של העץ האהוב והוותיק שנותר אתכם.

דילוג לתוכן