הובלת ציוד רפואי

ציוד רפואישירותי הובלות ציוד רפואי מיועדים לבתי חולים, קופות חולים, מרכזי בריאות ציבוריים, מעבדות ועוד. הם מחייבים הקפדה על סטנדרטים מחמירים של בקרת איכות וניתן לזהות בהם מספר מאפיינים בולטים:

א. שינוע של ציוד שביר ורגיש – הסכנה העיקרית בהובלת ציוד רפואי הוא מפני נזקים. הציוד הרפואי נוטה להיות שביר, רגיש ועדין ולכן חברת הובלות נדרשת להתייחס אליו בהתאם. על נציגי החברה להשתמש בציוד אריזה ייעודית כדי לשנע את החומרים הרפואיים וכדי להעמיס אותם על המשאית. כמו כן, שינוע של ציוד שביר ורגיש מחייב לעיתים קרובות שימוש במנוף, במות הרמה ואביזרים נוספים.

ב. ערך כספי גבוה – ציוד רפואי כמו מכשירי אא"ג ואולטרסאונד עולה מאות אלפי שקלים. בכל מרכז רפואי יש רק פריטים בודדים של ציוד מן הסוג הזה, בין היתר בגלל העלות הגבוהה והמשמעות הכספית של ההפעלה השוטפת. כתוצאה מכך, יש אחריות גדולה יותר על חברת ההובלות. לא כל חברה מסוגלת להתמודד עם האחריות הזו ולבצע את השינוע של הציוד בלי לפגוע בערכו הכספי.

ג. זמינות והצלת חיי אדם – הובלת ציוד רפואי נעשית לעיתים בתנאי חירום ולשם הצלת חיי אדם. רמת המקצועיות של חברת הובלות נמדדת מהבחינה הזו בזמינות שלה, וביכולת להתאים את השירות עבור צרכי הלקוחות. יש לוודא מראש זמינות של החברה בתאריכים מסוימים ולהתייעץ עם נציגי ההובלות בכל מקרה של דילמה או התלבטות.

איך בוחרים חברה להובלת ציוד רפואי?

בכל מוסד רפואי שמכבד את עצמו יש מחלקת לוגיסטיקה שאחראית על השינוע וההובלה של הציוד. נציגי המחלקה צריכים לבחור היטב חברת הובלות ולקבל עליה המלצות אובייקטיביות. עם זאת, לא ניתן להסתפק בהמלצות רגילות ויש צורך בחוות דעת שמכירה בחשיבות של הציוד הרפואי. זו הדרך היחידה למנוע נזקים לציוד ולהבטיח רמה גבוהה של הובלה כבר מהרגע הראשון.

ציוד רפואי כולל מגוון רחב של סוגי מכשירי חשמל ומכונות. חברה להובלת ציוד רפואי נדרשת לטפל בעדינות במכשירים האלה, לשמור עליהם מפני פגיעות פיזיות ולהחזיק בפוליסת ביטוח בתוקף עם פיצוי כספי גבוה.

דילוג לתוכן