הובלת ציוד כבד

הובלת ציוד כבד מתייחסת לכמה וכמה תחומים. העקרון העומד מאחורי הובלות אלה הוא שאת הציוד אין אפשרות להוריד בידיים על ידי סבלים, ויש להיעזר בציוד מיוחד על מנת לעשות זאת. יש מקרים שבהם נדרשת הובלת ציוד מתוך דירות או משרדים, ויש מקרים שהציוד נמצא במחסנים או במקומות אחרים על הקרקע. הובלת ציוד כבד מצריכה חברת הובלות המתמחה בסוג עבודה זה, ולא כל מוביל עם כמה סבלים מתאים לביצוע המשימה.

158553025

קריטריונים לבחירת חברת הובלה לציוד כבד:

ציוד שינוע מיוחד

על מנת להוביל ציוד כבד יש צורך בציוד מיוחד הכולל משאית עם מנוף, מנופים מיוחדים לגבהים, מנופים למשקלים גדולים במיוחד, אפשרות להעסקת משאיות גדולות במיוחד וכדומה.

ציוד אריזה מיוחד

יש ציוד כבד שלא ניתן להעבירו כמו שהוא, והוא זקוק לאריזה מיוחדת שיש להתאים לפריטים השונים. על חברת ההובלה להיות ערוכה למצבים אלה, ולספק את כל האמצעים הדרושים כדי לארוז את הציוד הכבד לפני הובלתו.

תכנון ההובלה

במידה ומדובר ביותר מפריט כבד אחד, יש לתכנן את ההובלה באופן מדוייק על מנת להעביר את הציוד הנדרש בסדר הנכון למקום החדש. דבר זה מצריך הכנת תוכנית מפורטת של כל הציוד המיועד להעברה, המיקום המדוייק של כל פריט במקום החדש וסדר העמסת ופריקת המשאיות. תכנון לוגיסטי מקדים זה יאפשר הובלה חלקה וללא תקלות.

צוות מקצועי

יש לוודא כי צוות העובדים של חברת ההובלה הוא צוות מיומן ומקצועי בכל הקשור לאריזת הפריטים, להפעלת הציוד והמנופים וכדומה.

אחריות וביטוח

יש לוודא כי כל הפריטים המובלים על ידי חברת ההובלה מבוטחים בשווים האמיתי. במידה וחלק מהפריטים מאד יקרים (מכונות עבודה יקרות, פרטי ריהוט יקרים וכדומה), יש לציין זאת על מנת להרחיב את פוליסת הביטוח הרגילה כדי שתכסה כל אפשרות לנזק שעלול להיגרם להם.

הצעת מחיר

הובלת ציוד כבד מצריכה ביקור נציג חברת ההובלה במקום שבו נמצאים הפריטים, ובמקום שאליו הם מועברים. רק כך ניתן להכין הצעת מחיר מפורטת ונאמנה להיקף העבודה הנדרש. דרשו כי נציג החברה יגיע למקום על מנת שיוכל להגיש לכם הצעת מחיר, ותוכנית עבודה מפורטת הכוללת את הציוד שבו תשתמש החברה, מספר העובדים, אמצעי השינוע השונים, אמצעי האריזה המיוחדים וכיוצא באלה.

הסכם חתום מראש

כדי להתחיל לעבוד עם חברת הובלה יש להכין הסכם מראש, ולחתום עליו לפני תחילת העבודות. בהסכם יש לוודא כי כל הפרטים כתובים, וכי נושא הביטוח והאחריות מובן לשני הצדדים באופן ברור. ההסכם מבוסס על הצעת המחיר שקבלתם, ולאחר משא ומתן שניהלתם אודות המחיר.

מוניטין

מעבר לבירורים הללו וההקפדה על הקריטריונים שצויינו, יש לוודא כי חברת ההובלה מוכרת ומנוסה בתחום הובלות זה, כי היא יכולה לספק לכם המלצות של לקוחות שעבדה איתם, שאותם תבדקו בעצמכם, וכי השירות שלה אמין ומדוייק.

דילוג לתוכן