הובלת ציוד הגברה

ציוד הגברה הוא ציוד הכרחי ללא כל צל של ספק בכל סוג של אירוע רב משתתפים בו מושמעת מוסיקה או צפויים אנשים לנאום או להרצות הרצאות. מן הסתם את הציוד הזה יש לשנע בצורה בטוחה ויעילה בכל פעם למקום אחר אליו הוא נדרש. בעת הובלה של ציוד הגברה יש לשים דגש על מספר נושאים מרכזיים. הנושא הראשון הוא ניתוק של כל רכיבי המערכת מהחשמל והקפדה על הוראות הבטיחות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל הלקוחות המזמינים שירותי הובלה מבצעים את ההכנות המקדימות הללו בעצמם. האחריות חלה על המובילים הנדרשים לבדוק היטב האם הציוד מחובר לחשמל וכיצד יש לנתק אותו.

הובלת ציוד הגברה

הובלת ציוד הגברה

הנושא השני כולל הפרדה בין הרכיבים של ציוד הגברה. במערכת הגברה לדוגמא נדרשת הובלה נפרדת של כל אחד מהרכיבים הבאים:

–          מיקסר

–          רמקול

–          מגבר הספק

–          מיקרופון

יש מערכות הגברה בהן הניתוק של הציוד מחייב מיומנות ורקע מקצועי אשר אינו נמצא בידי המובילים. במצבים אלו רצוי להזמין מומחים לתחום ההגברה ולהתייעץ איתם בכל מקרה של התלבטות.

כמה עולה הובלה של ציוד הגברה?

מחיר שירותי הובלה נקבע לפי פרמטרים יחסית קבועים. את המחיר יש לתאם מול חברה מקצועית בהינתן מידע על מרחק ההובלה, כמות הציוד, סוג ההעמסה והפריקה או דרישות מיוחדות נוספות. הובלה של ציוד מכל סוג אל קומות גבוהות או אל בניינים עם גישה לא נוחה מחייבת שימוש בבמות הרמה או במנוף. בהובלה כזו נדרשת תוספת תשלום מטעם הלקוח אולם אין אופציה אחרת להעביר את הציוד.

מלבד כל האמור לעיל, הובלה של ציוד הגברה כפופה לפוליסת ביטוח של החברה. מערכת הגברה היא חלק ציוד יקר ששווה הרבה מאוד כסף. לא משנה אם מדובר על מערכת הגברה ביתית ופשוטה, על ציוד אולפני או על מערכת כריזה של בתי ספר ומוסדות חינוך, הביטוח של חברת ההובלה אמור להיות חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים.

לסיכום, רצוי להוביל ציוד הגברה עם חברות מקצועיות ולברר על ניתוק המערכת מהחשמל, פירוק הרכיבים, המחיר ופוליסת הביטוח.

דילוג לתוכן