הובלת פסנתרים

אין ספק כי האדם הפשוט אינו נתקל בחיי ביומיום בצורך להוביל פסנתר ממקום למקום, אך כאשר מתעורר הצורך, כדאי מאוד שיהיה בתודעה מושג כלשהו על טיב השירות והאפשרויות המוצעות ללקוח בתחום זה. אז למי, אם כן, מיועד השירות, מהם הדברים אליהם צריך לשים לב ומהן האפשרויות העומדות לרשות המעוניינים בשירות הנ"ל – כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

למי מיועד השירות

הובלת פסנתרים מיועדת לכל מי שחפץ בהעברת הפסנתר שלו ממקום. לקוחות השירות עשויים להיות אנשים פרטיים, בתי ספר למוזיקה, מתנ"סים ואף חנויות המוכרות כלי נגינה לציבור. לגבי השלושה האחרונים, אשר יש סיכוי כי הובלת פסנתר אינה תהליך שמתבצע לעיתים רחוקות, שווה לבדוק האם ישנה אפשרות לסגירה של מספר עסקאות בצורה של "לקוח מתמיד" ובכך אולי לקבל הטבות נוספות המגיעות עם ההובלה.

אחריות וביטוח

הובלת פסנתרים אינה הובלה פשוטה ורגילה, שכן, משקלו של פסנתר ממוצע עשוי להגיע ל- 500 ק"ג ואף יותר. יש להקפיד ולבחור רק בחברת הובלות המיועדת להובלת פסנתרים בכדי להבטיח שלא יגרם נזק בלתי הפיך לפסנתר. בעת סגירת פרטי ההובלה עם החברה שנבחרה, חשוב מאוד לוודא שמדובר בחברה אמינה ומקצועית שניתן לסמוך עליה שתבצע את ההובלה ביסודיות וביעילות. יש להקפיד ולדרוש מהחברה התחייבות בכתב לאחריות וביטוח הפסנתר עם כל פרטי ההתקשרות של החברה על מנת שיהיה ניתן לפנות אליה בכל רגע נתון.

איך מתבצעת ההובלה

הובלת הפסנתר מתבצעת באופן הבא: יש לכסות את הפסנתר בציפוי בד על מנת למנוע פגיעות פיזיות בגוף הפסנתר או בקלידים. לאחר אריזת הפסנתר, יש להקיף אותו ברצועות ארוכות העשויות עור או גומי אשר הנמתחות ונקשרות לכל אורכו, ורק כך, באמצעות לא פחות משלושה סבלים, להוביל אותו בעדינות במורד המדרגות או לאורך המסדרון עד למשטח הובלה על גלגלים, כל זאת מבלי לטלטל אותו יתר על המידה בכדי לשמור עליו מפני פגיעות אפשריות. אפשר גם לבדוק מול החברה אפשרות של פירוק והרכבה של הפסנתר בעת ההובלה ולאחריה.

מחיר הובלה

משקלו של הפסנתר, סוג הפסנתר (ניצב או כנף), המרחק שיש להובילו, מספר הקומות שיש להעלות אותו, העברתו במעלית או על ידי סבלים – כל אלה פרמטרים חשובים מאוד אשר יכולים להשפיע משמעותית על הצעת המחיר הניתנת על ידי החברה. בתחום הובלת הפסנתרים לא כדאי להתפשר ולנסות לחסוך בעלויות באמצעות גיוס אנשים מבית לצורך ביצוע העבודה, אלא לתת לחברות הגדולות והמוכרות או למומחים בתחום הובלת הפסנתרים לבצע את העבודה באופן הטוב ביותר על מנת למנוע נזקים בלתי הפיכים לפסנתר העלולים להיגרם עקב חובבנות וחוסר מקצועיות.

 

דילוג לתוכן