הובלת מקרר

מה חשוב לדעת לפני שמובילים מקרר?

כיום, כאשר אנשים מנסים לחסוך כמה שיותר ולהעביר בעצמם את תכולת דירתם הם נתקלים בבעיה בהעברת מוצרים גדולים, אחד מהם הוא המקרר. לצורך כך חברות הובלות רבות מציעות שירות הובלות קטנות לצורך הובלת מקרר בלבד, הרי לכם מספר טיפים ועצות איך לעבור את שלב הובלת המקרר בשלום.

רגע המעבר לבית חדש הגיע, עכשיו צריך לארוז את כל הפריטים בבית ולהתחיל לשנע אותם לדירה חדשה. אנשים רבים משתמשים בשירותי חברות הובלות לצורך זה, אך יש כאלו שמעדיפים להוביל את תכולת הדירה בעצמם, הבעיה מתחילה כאשר רוצים להעביר את המקרר לדירה החדשה ומגלים שזוהי פעולה לא פשוטה – המקרר גדול, מסורבל, כבד והובלה לא נכונה עלולה להרוס אותו ולפגם בפעולתו בעתיד. כמו כן, אדם לא מנוסה שינסה להרים מקרר עלול לפגוע בעצמו. לכן חשוב מאוד לפנות לבעל מקצוע שיבצע את העברת המקרר ולא להסתכן ולנסות ל"הסתדר לבד".

במידה והחלטתם להשתמש בשירותיו של מוביל, חשוב לבצע סקר שוק בין המובילים השונים לפני קבלת החלטה כלשהי ולמצוא את המוביל שנשמע לכם המקצועי ביותר.  מוביל טוב ידע לשאול אתכם את השאלות הנכונות ולתת לכם מחיר סביר ומדייק כמה שאפשר לעלות של ההובלה.

מה חשוב לדעת ולשאול לפני שמזמינים מוביל?

במידה והמוביל לא שואל אתכם מספיק שאלות בנושא ההובלה חשוב ליידע את חברת ההובלה על הפרטים הבאים בנוגע למקרר: גודל המקרר, נפח המקרר בליטרים, איפה הדירות ממוקמת והרחק יחסי בינהן, האם מדובר בבית קרקע או קומות ואם כן אז איזו קומה, האם יש או אין מעלית בדירה.  ניתן גם לבדוק האם המקרר עצמו עובר בדלת הדירה בצורה קלה או שיש צורך בפירוק של המקרר, התייעצות מראש עם המוביל יגרום למחיר להיות מדויק כמה שאפר ולמוביל להתכונן להובלה בצורה טובה.

ממה מושפע מחיר הובלת המקרר?

מחיר ההובלה לרוב מושפע מנוחות הגישה לדירה בה נמצא המקרר ולדירת היעד, מהמרחק בין הדירות, ואם מדובר בבניין דירות אז יש השפעה לקומת הדירה והאם יש מעלית בדירת היעד ובדירת המקור. ככל שהקומה גבוהה יותר ונפח המקרר גדול יותר כך המחיר יעלה בהתאם. אם יש מעלית בדירה אחת או בשתי הדירות המחיר של הובלת המקרר ירד. כמו כן גם לצורת ההובלה יש משמעות והמחיר ישתנה אם יהיה צורך במנוף מיוחד או רק בהובלה המצריכה סחיבה של המקרר על גב המובילים בעזרת חגורה מיוחדת. מחיר ממוצע להובלה של מקרר יכול לנוע בין 200 ל 500 שקלים, אך מחיר ההובלה נתון לשינוי לפי הנתונים השונים של הדירות ולכן חושב להתייעץ על כך מראש עם המוביל.

מה ניתן לעשות לפני ההובלה?

לאחר שנמצא המוביל המתאים חשוב לדאוג מראש להובלת המקרר ולהכין אותו בצורה הטובה ביותר להובלה. את המקרר יש לנתק מהחשמל יום לפני ההובלה, במידה ויש בתוכו קרח קפוא יש להמיסו או לגרדו. מומלץ לנקות את פנים המקרר בצורה טובה בכדי שלא יתפתח בו עובש מכיוון שהוא לא עובד(בעיקר בימי הקיץ). ניתן לפרק את מדפי ומגירות המקרר ולעטוף אותם בספוג או נייר נצמד. כמו כן חשוב לשמוע על דלתות המקרר ויש לקשור אותם בצורה טוב לגוף המקרר או ללפף סביב המקרר חבל או נייר נצמד. נייר נצמד גם ישמור על המקרר מפני שריטות. במהלך ההובלה חשוב מאוד לוודא כי המקרר נשאר במצב של עמידה, או הטיה קלה אך אסור להשכיב את המקרר, בכדי לא לפגוע במדחס המקרר.

לאחר ההובלה חשוב לחכות בין שעה לשעתיים ורק אז לחבר את המקרר לחשמל, ויש שימירו ויגידו יום שלם. בזמן זה ניתן לסדר את מדפי המקרר הפנימיים או לנקות את המקרר, ואם סיימתם לסדר את שאר הדברים בדירה החדשה, אז מומלץ ללכת לעשות קניות למלא את המקרר בכל טוב מחדש.

דילוג לתוכן