הובלות ציוד עם מלגזה

רצוי לבצע הובלות של ציוד כבד עם מלגזה המשמשת בין היתר להעמסת ותובלת מטען. במאמר הבא נרחיב על עבודות מן הסוג הזה ונבין כיצד בוחרים את כלי הרכב המתאים עבור המשימה

מלגזה היא בין כלי הרכב הממונעים הנפוצים ביותר בענפי התעשייה, הלוגיסטיקה, המסחר והחקלאות. זהו כלי רכב ממונע המאפשר העמסה נוחה ותובלה של מטען למרחקים קצרים. העמסת ותובלת המטען מתבצעים עם זרועות פלדה המוכנסות על ידי המפעיל. למרות שמדובר במכונה ניידת עם גלגלים, יש לה מנוע שיכול לפעול עם גז פחמימני מעובה, בנזין, דיזל או מנוע חשמלי. המשמעות היא שניתן לנצל את יכולותיה גם בתוך מקומות סגורים כגון אולמות תצוגה, מחסנים מפעלים וכן הלאה.

התכונות של כלי רכב להעמסת ותובלת מטענים מאפשרות הובלות ציוד כבד של בין 1 ל-5 טון. כלי הרכב זמינים במגוון יכולות וקיבולות, אולם רצו לדעת מראש מה כובד הציוד הדורש הובלה ולבחור את כלי הרכב המתאים. דגש נוסף רצוי לשים על השליטה בהעלאת והנמכת זרועות הפלדה או השיפוע שלהן. השליטה מקלה על עבודה עם הרכב במישור לא מאוזן והיא נוחה בעיקר בהובלות של ציוד כבד מתוך נמלי תעופה וים.מלגזה

כללי בטיחות בהובלות ציוד כבד עם מלגזה

אחרי שבודקים את כושר הנשיאה ומשווים מול משקל הציוד, ניתן לעבור לשלב המעשי של ההובלות. חשוב מאוד להקפיד על נהלי עבודה בטיחותיים ועל הכשרה מקצועית נאותה. יש להישמע להוראות החוק ולהפעיל את הרכב רק עם נהג מעל גיל 18, עם רישיון מתאים בתוקף. בעלי הרישיון מחויבים גם ברענון תקופתי וזאת כדי לשמור על הרישיון שלהם.

אלו כללי הבטיחות הרלוונטיים עבור הובלות ציוד כבד במשקל של עד 5 טון:

הבדלים בין כלי רכב

יש הבדל משמעותי בין נהיגה והפעלה של מלגזות חשמליות או דיזל. על הנהג להכיר את ההבדלים הללו ולהימנע מיצירת עומס, זיהום, רעש וכדומה.

תאורה ותנאי שטח

חשוב להקצות עבור ההובלות תאורה מלאה ותנאי שטח אופטימאליים. פגיעה באחד הפרמטרים הללו מסכנת את הנהג ואת הסביבה.

סדר ולוגיסטיקה

הובלות של ציוד כבד עם מלגזה מחייבות הקפדה על סדר ולוגיסטיקה. יש להחליט איזה ציוד מעבירים קודם, להכין נהלים לשעת חירום ולפקח מקרוב על הנעשה. רצוי לעבוד עם רשימת מטלות לביצוע ולערוך כל הזמן בדיקה כפולה של בטיחות הציוד והרכב.

הובלות כבדות מתבצעות לעיתים קרובות והן חיוניות עבור המשק וענפי התעשייה השונים. את ההובלות הללו לא ניתן לערוך רק עם מנופים, במות הרמה או משאיות. שירותי הובלות ציוד כבד מיועדים לאנשים פרטיים שברשותם חפצים גדולים, או לחברות וארגון הזקוקים לפתרונות שינוע. ההובלה גם משמעותית במפעלים ובעת העברת ציוד כגון מכונות תעשייתיות, פיגומים, חומרי גלם לבנייה, מכולות וכן הלאה.

דילוג לתוכן