הובלה ליעדים מרוחקים

מה לעשות, ולא כולם גרים במשולש הזהב שבין ראשון לציון, פתח תקוה ונתניה. ישנם מי שצריכים הובלת דירה או הובלה בכלל ליעדים מרוחקים יותר. מה כדאי לקחת בחשבון כשמובילים תכולת דירה לצפון או לדרום הרחוקים?

רוב-רובם של מי שעוברים דירה או מחליפים מקום מגורים, עושים זאת בתוך אזור המגורים הישן שלהם. יש אומרים שמדובר ב- 80% מהמקרים. לעניין זה סיבות רבות, בינהן ההכרות עם המערכות העירוניות השונות, חברים שגרים באותו מקום וגם עניינים אחרים – של לוגיסטיקה טהורה: מעבר למקום מרוחק קשה יותר מכל בחינה מאשר מעבר למקום קרוב, אפילו כשמדובר בהובלה והעברת תכולת הדירה.

הובלות דירה או הובלה של תכולת בית עלולה להיות מסובכת מבחינת ההובלה ממספר סיבות:

  1. עלות הדלק: עלות ההובלה צמודה לעלות הדלק. ככל שמרחק ההובלה גדול יותר, עלות הנסיעה ממקום היציאה ליעד להובלה גבוהה יותר נטו, וכך גם עלות הדרך חזרה. למובילים קשה לעיתים תמצוא הובלה בדרך 'חזור', והם צריכים לקחת בחשבון שלא יוכלו לממן את עלות הנסיעה לנקודת המוצא.
  2. זמן: הובלות לנקודות מרוחקות וליעדים מבודדים או רחוקים הן הובלות יקרה מבחינת זמן. אם מוביל יכול לבצע שתי הובלות דירה מלאות בתוך העיר ביום אחד, הרי שאם הוא צריך לבצע הובלה לנקודה מרוחקת הוא מוגבל להובלה אחת – הובלה שאין לה 'חזור', כאמור.
  3. התמצאות ודרכי גישה: בעידן ה- GPS, הובלה ליעד מרוחק כבר פחות מושפעת ממיקום המצפה, המושב או הישוב הקהילתי, אבל עדיין, דרכים צדדיות, לעיתים הרריות, סמטאות בכפרים שדרכם צריכה ההובלה לעבור ועוד עיכובים חייבים להלקח בחשבון על ידי המוביל והם מייקרים את ההובלה.

הובלות לאילת או לגולן

קצות הארץ – אילת והגולן – נחשבים ליעדים המרוחקים ביותר וגם הבעייתיים ביותר. הובלות לאילת הן עניין של חברות שממש מתמחות בנושא ויכולות לארגן לעצמן הובלות חוזרות או משלוחים. הובלות לרמת הגולן הן עניין פחות מסובך, אבל עדיין נחשבות להובלות ליעדים מרוחקים והן יחסית יקרות יותר.

הובלות מעבר לקו הירוק

יש חברות, שמשיקולים בטחוניים ואחרים לא מבצעות הובלות מעבר לקו הירוק, אבל מולן ישנן לא מעט חברות שיבצעו בשמחה הובלות גם אל מעבר לקו הירוק. ברוב המקרים העניין הוא עניין בטחוני או עניין של מרחק ונוחות לוגיסטית לחברת ההובלות, יותר מכל דבר אחר. כאן, שוב, כמו בכל הובלה, בידקו את נושא הביטוח וודאו שלנהג המשאית יש כלים להתמצא באזור; הטוב ביותר בהובלה מעבר לקו הירוק, הוא להתלוות למשאית ההובלות.

דילוג לתוכן