איתור נזילות במעבר לדירה חדשה

מהי החשיבות של איתור נזילות כאשר עוברים לדירה חדשה?

באופן כללי, כאשר מדובר על בדיקה של איתור נזילות, הכוונה היא לבדיקה מקיפה ומקצועית של אנשים מומחים, אשר מאבחנים האם ישנה נזילה מהצנרת בתוך הבית, ואם כן – מה המקור שלה, וכמובן – מהם הנזקים שהיא גורמת אליהם. כמובן שבכל פעם שיש חשד לנזילה, מדובר על בדיקה חיונית מאד. אולם, כאשר אתם עומדים לעבור לדירה חדשה, על אחת כמה וכמה כזו שנרכשה ישירות מהקבלן – הבדיקה הזו היא ממש קריטית, וההשפעה שלה יכולה להיות עצומה. מדוע בעצם זה המצב?

 

להבין את האחריות של הקבלן

  • אחריות על המבנה – החוק קובע כי על דרישות שנרכשו מקבלן, חייבת לחול אחריות של הקבלן עצמו. האחריות יכולה להימשך לתקופות שונות – בין חצי שנה לכמה שנים טובות בהתאם לאופי התקלה או הבעיה שצצות. שימו לב כי אם אתם באים לקבלן בטענות בזמנים מאורחים יותר, מתום תקופת האחריות הראשונה – הרבה יותר קשה לקבל פיצויים מהקבלן, וכעת אפשר להתחיל להבין, מדוע איתור נזילות בדירה חדשה איתור נזילותהיא חיונית כל כך.
  • מה קורה כשיש נזילה? – אם בדיקת איתור נזילות בדירה הראתה שאכן יש נזילה בדירה שאתם עומדים לעבור אליה, או שעברתם אליה זה מכבר, הרי שלפי החוק – הקבלן מחויב לפצות אתכם על התקלה הזו. מדוע? משום שמתוקף אחריות הקבלן, לדאוג לכך שהאינסטלציה תהיה מושלמת. זה אולי הגיוני שאחרי 15 שנה תהיה בעיה בצנרת – אבל לא אחרי חודש מהרגע שנכנסתם לדירה. במקרים הללו, אפשר לקבל פיצוי בהסדר מהיר יחסית, וכמובן לקבל מענה מלא לטיפול בבעיה.
  • אפשר עוד לפני המעבר – שימו לב שאם כבר הסכמתם על רכישת הדירה אך עוד לא עברתם אליה, שום דבר לא מונע מכם להזמין בדיקה של איתור נזילות בדירה הריקה כדי לוודא שאין בה שום בעיה. כמו כן, אפשר להתנות את החתימה על החוזה, בבדיקה מקדימה לאיתור נזילות ע"י איש מקצוע שיבחר מטעמכם.

 

מונע המון בעיות בהמשך

הדבר שחשוב לזכור הוא שבשורה התחתונה, אתם יכולים בעזרת הבדיקה הזו למנוע הרבה בעיות בעתיד – וליהנות מבית יבש ונעים.

דילוג לתוכן