איך נקבע מחיר הובלה?

Family unpacking cardboard box in the living room

הובלות הם עולם שלם. לשאול כמה עולה הובלה זה כמו לשאול כמה עולה מכונית. הרי כל אחד יודע שמחירי המכוניות יכולים לנוע מכמה אלפי שקלים בודדים (למכוניות משומשות וישנות) ועד למאות אלפי שקלים למכוניות יוקרה חדשות. אז כמה עולה מכונית? בהובלות הדבר דומה, אלא שקביעת מחיר ההובלה מתייחסת לפרמטרים רבים ושונים שיש להכיר אותם.

פרמטר ראשון – מה מובילים

תכולת ההובלה מכתיבה התייחסות שונה למחיר. יש הבדל בתמחור אם אתם מובילים תכולת דירה או משרד, או ציוד כבד ומיוחד. יש הבדל אם הציוד המובל מאד רגיש ויקר או אם מדובר בציוד וחפצים סטנדרטיים. אופי וסוג הציוד קובעים את ההתייחסות הראשונית למחיר.

פרמטר שני – כמה מובילים

כמות הציוד והחפצים קובעת את עלות ההובלה. יש הבדל בהעברת משרד עם שני חדרים לעומת קומפלקס משרדים השוכן בקומה שלמה. יש הבדל בתכולת דירה עם חדר וחצי לעומת תכולת דירה של ארבעה חדרים ומספר רב של מכשירי חשמל גדולים וריהוט כבד.

פרמטר שלישי – איך מובילים

גודל רכב ההובלה קובע את מחיר ההובלה, שימוש במנוף לצורך ההובלה קובע את מחיר ההובלה וכל שימוש בציוד הובלה מיוחד, ובמיוחד כאשר מדובר על הובלת ציוד כבד המצריך ציוד הובלה ומנופים מיוחדים.

פרמטר רביעי – מאיפה ולאן מובילים

המיקום של התכולה המיועדת להובלה קובעת את מחיר ההובלה. האם מדובר על דירה בקומה שלישית ללא מעלית או משרד בקומה רביעית ללא מעלית, ואם מובילים את התכולה לדירה בקומת קרקע או לדירה בקומה עליונה עם או בלי מעלית – כל אלה קובעים את מחיר ההובלה.

פרמטר חמישי – מרחק ההובלה

גם מרחק ההובלה קובע את המחיר. אם ההובלה היא באותה עיר או לעיר סמוכה יהיה המחיר שונה במידה ואתם מובילים את התכולה לאיזור מרוחק בארץ וכדומה.

פרמטר שישי – מה אורזים

חברת הובלות מקצועית אמורה לספק לכם ציוד לאריזה הכולל קרטונים ואמצעי אריזה אחרים במחיר ההובלה. אבל אם אתם זקוקים לאריזה מקצועית של חברת ההובלה יהיה המחיר גבוה יותר. המחיר תלוי במה אורזים ואיזה ציוד אריזה נדרש כדי לעשות זאת.

פרמטר שביעי – פירוק והרכבה

במידה ואתם זקוקים לפירוק של רהיטים או חפצים גדולים אחרים לפני ההובלה והרכבתם ביעד החדש, תהיה תוספת במחיר לכל פריט כזה. במידה ומדובר בפירוק והרכבה של חדרי מחשבים או תקשורת יתומחר הדבר בנפרד, ובהתאם לגודל העבודה הנדרשת.

פרמטר שמיני – ביטוח ואחריות

כל הובלה אמורה להיות מבוטחת בביטוח סטנדרטי לכל התכולה. אך במידה ויש לכם חפצים יקרים במיוחד, מכונות יקרות, פסנתר יקר ערך וכיוצא באלה, תהיה תוספת להרחבת פוליסת הביטוח על מנת לכסות את כל החפצים היקרים על פי שוויים האמיתי.

פרמטר תשיעי – משך ההובלה

הובלות מורכבות המצריכות כמה ימים, ושימוש ברכבים רבים בלוח זמנים קבוע מראש יהיו שונות בתמחור מהובלה של יום אחד עם משאית אחת.

 

דילוג לתוכן