איך אורזים חפצים לאחסון לטווח ארוך?

אחסון לטווח ארוך מחייב שורה ארוכה של התאמות ובהן קביעת תקציב, מציאת המחסן המתאים וכמובן אריזה נכונה של החפצים. עם זאת, אפשר להתייעץ עם נציגי המחסנים וגם לשאוב השראה מהאופן שבו עושות את זה חברות לוגיסטיקה

אחד היתרונות הכי משמעותיים של מחסנים בא לידי ביטוי בכך שניתן לשכור אותם לתקופה בהתאמה אישית. התאמה אישית מן הסוג הזה כוללת למשל השכרה של מחסנים לתקופה קצרה, בינונית או ארוכה. כאשר בוחרים לאחסן חפצים וציוד אישי לתקופה בינונית או ארוכה, חוסכים במקום ונהנים מפתרון שמגלם בתוכו גם הדברה, תחזוקה וניקיון.

הכנות לקראת אחסון לטווח ארוך

אחסון לטווח ארוך שונה מאחסון לטווח קצר בכמה מובנים. ראשית, הוא יקר יותר ולכן מחייב הגדרה של מסגרת התקציב. בעוד המחיר ליום לא אמור להיות שונה, יש מטבע הדברים צורך להשקיע כמות כספים גבוהה יותר אם רוצים לאחסן את החפצים לתקופה ארוכה. הסיבה לכך היא שמבחינה כלכלית, עלות האחסון מחושבת פר יום. לכן הפתרון הוא לקבוע את התקציב ולוודא מראש שתקופת האחסון עולה בקנה אחד עם הסכום שאותו רוצים לשלם.

איך מוצאים את המחסן המתאים?

השלב השני בחיפוש אחר פתרונות של אחסון לטווח ארוך הוא כמובן למצוא את המחסן המתאים. לא כל מחסן יתאים לתקופת אחסון ארוכה, מה גם שלא כל מחסן מתומחר באותה צורה ולפי אותו טווח של עלויות. בשביל למצוא את המחסן המתאים, כדאי להגיע לסיור לפחות פעם אחת כדי להתרשם ממנו מקרוב.

אחסנה לטווח ארוך

אריזה נכונה של החפצים

אבל האמת היא שבשירות של אחסון לטווח ארוך, הדברים הקטנים עושים הבדל גדול. זה אומר שבשביל ליהנות מפתרונות האחסון הכי טובים, צריך לארוז את החפצים בצורה נכונה. אריזה נכונה של החפצים תמנע מהם לספוג נזקים של בלאי, שחיקה, לכלוך, אבק וכן הלאה. יתרה על כך, אריזה נכונה אמורה לבוא לידי ביטוי בכך שיהיה קל יחסית לגשת אל הציוד כדי להוציא חלק ממנו מתוך המחסן.

מי משתמש בשירות של אחסון לטווח ארוך?

אריזה נכונה של חפצים במהלך אחסון לטווח ארוך רלוונטית גם לאנשים פרטיים וגם לבעלי עסקים. ההבדל הוא שאנשים פרטיים מאחסנים בעיקר תכולה של דירה או מכשירי חשמל ורהיטים, בעוד בעלי עסקים יכולים לבחור לאחסן ארגזי ארכיון עם מסמכים, ניירת, קלסרים וכן הלאה. אז בשביל להשיג את היתרונות המלאים של כל פתרון אחסון, זה קריטי להתאים אותו לקהל היעד ולארוז בהתאם.

טיפים לאריזה נכונה 

הנה כמה טיפים שבהם יכולים להשתמש גם אנשים פרטיים וגם בעלי עסקים שרוצים ליהנות מכל היתרונות של אחסון לטווח ארוך:

  • השתמשו במוצרי נייר כדי לעטוף מוצרים שבירים
  • סמנו כל ארגז בצורה מדויקת לפי התכולה שיש בו
  • פזרו את הקרטונים בתוך המחסן לפי סדר חשיבות: אלו שתצטרכו יהיו ליד הדלת, בעוד אלו שלא יהיה בהם שימוש יישארו בעומק
  • השתמשו בחומרי דבק עמידים שמסוגלים להחזיק מעמד לאורך זמן רב

תחזוקת מחסנים באחסון לטווח ארוך

היבט אחר ולא פחות חשוב של האופן שבו אורזים חפצים לאחסון לטווח ארוך הוא התחזוקה. בשביל שהאריזה תצליח להגן על התכולה ועל הציוד האישי, צריך לתחזק את המחסן עצמו. בשביל לתחזק את המחסן, מקפידים על אוורור יומי, על ניקיון יסודי וכאמור גם על הדברה. עם זאת, יש לוודא שלא משתמשים בחומרי ניקיון או הדברה שעלולים להזיק לארגזים, לתכולה או לקרטונים שמשמשים לאריזת החפצים.

דילוג לתוכן