אחסנה נכונה של ריהוט גן באמצעות ברזנטים

ריהוט גן עשוי להישחק ולהיהרס לאחר זמן רב בחוץ

ריהוט גן הינו מוצר חובה בכל גינה בארץ. ימי השמש הרבים והחמים כמעט מכריחים אותנו לעשות בהם שימוש לשם ארוחות משפחתיות תחת כיפת השמיים, או ישיבה נינוחה בצל עצי הגינה או המרפסת בימי שבת. ריהוט גן ככלל עשוי לרוב משילוב משתנה של מתכת ועץ. בכדי לשמור על אורך חיי הרהיטים, העץ והמתכת נצבעים בשכבות לקה וצבע מגן על מנת לצמצם את הפגיעה הנוצרת משהייה בחוץ עקב חדירת נוזלים, או פגיעת קרני השמש. קרני השמש עשויים לאחר זמן ממושך לפגוע בצבעו המקורי של הרהיט ולהקנות לו מראה שחוק ומיושן, ומי הגשמים יגרמו להרחבת העץ ולהצרתו כשיתייבש פעמים רבות עד שיאבד את צורתו המקורית, ויחליש את מבנה הרהיט.

ניתן למנוע את בליית ריהוט הגן באמצעות ברזנטים

במטרה לעכב את תהליך הבלייה אשר חשיפה ממושכת לפגעי מזג האוויר עשויה לגרום, יש להוסיף לריהוט שכבת הגנה לימות החורף, או סתם לימים בהם לא נעשה בו שימוש ממושך. עטיפת רהיטי הגן באמצעות ברזנטים הינה בעלת יתרונות הגנה מרובים, ותאריך את אורך חיי הרהיטים:

  • הגנה מקרינה: ברזנטים הינם בד עבה, העשוי סיבי ניילון מסיבים. בדי הברזנט משמשים לעיתים קרובות לשם יצירת מכסה מפני השמש בתנאי שטח, ולכן חלקם אף משלבים בתוכם מסנני קרינה המונעים חדירת קרני UV. מניעת חדירת קרני השמש, תבטיח שימור של צבעו המקורי של רהיט הגן שלכם.
  • הגנה מרטיבות: ברזנטים העשויים ניילון ידחו את הגשמים או מי ההשקיה בצורה מושלמת, וימנעו את חדירתם לעץ. בדי ברזנט ניתנים להתאמה מושלמת לריהוט הגן על ידי תפירה נכונה ולכן מאפשרים איטום מושלם של ריהוט הגן בימות החורף הגשומים ביותר ללא צורך להכניסם לתוך בית המגורים.

חשוב מאוד להתאים את הברזנט בצורה מושלמת

כאמור, רק עבודה מקצועית של התאמת הברזנטים לריהוט הגן הספציפי תבטיח איטום מושלם. שימוש בבד ברזנט מאיכות ירודה הנזרק על הרהיטים לא יאפשר הגנה עליהם, ויתכן אף יצור הצטברות של נוזלים אשר לא יוכלו להתאדות תחתיו.

דילוג לתוכן